HAJDUK - LOKOMOTIVA 1:0 / Hajduk nakon dugog mučenja slomio Lokose i prekinuo rezultatsku krizu. Sahiti majstorski zabio za 3 boda

Tekstualni prijenos utakmice Hajduk - Lokomotiva mogli ste pratiti na portalu Net.hr

23.9.2023.
18:02
Ivana Ivanovic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka prekinuli u niz od dva uzastopna poraza svladavši kao domaćini na Poljudu Lokomotivu sa 1-0 (0-0) u susretu 9. kola HNL-a.

VRLO RUŽNO /

Incident u Puli, sportski direktor nakon utakmice izvrijeđao suca: 'Smeće, više ne dolazi ovdje tako suditi...'

Sam početak utakmice bio je vrlo miran, bez prilika s bilo koje strane, a na prvi pokušaj čekalo se do 10. minute kada je iz daljine pucao Krovinović, pa par minuta nakon njega i Livaja, no nije to bilo opasno. Na prvi pokušaj Lokomotive čekalo se do 17. minute kada je Milićević opasno ubacio, no Melnjak je sjajno reagirao i izbio u korner.

Nakon toga usijedio je veliki pritisak Hajduka, Livaja i ekipa počeli su slagati dobre akcije, no bez konkretnog učinka. Iz tog perioda vrijedi izdvojiti pokušaj Sahitija, koji je povukao kontru i pokušao zaprijetiti iz daljine, no i to je bilo potpuno bezopasno.

Na prvu pravu šansu čekalo se do 35. minute. Sahiti je tada silovito pucao iz poluvoleja s kojih 20 metara, no još je boljom reakcijom to zaustavio golman Lokomotive Čavlina, a do kraja poluvremena više nije bilo prilika. Prilikom izlaska s terena na poluvremenu gledatelji na Poljudu izviždali su nogometaše Hajduka.

Hajduk je odlično ušao u drugo poluvrijeme i već nakon 2. minute zatresao mrežu Lokomotive, no pogodak im je poništen nakon pregleda snimke. Lokomotive je pogriješila, Tuci je na dvadesetak metara od svog gola predao loptu u noge Livaji, on proslijedio Benrahou, koji je dodaje usmljenom Krovinoviću koji zabija. No, sreća je kratko trajala jer je VAR utvrdio da je bio u zaleđu.

Ubrzo nakon toga opasno je zaprijetila i Lokomotiva. Bartolec se krasno probio u šesnaesterac i pucao, no njegov šut ide malo pored vratnice.

Na novo veliko uzbuđenje čekalo se do 59. minute kada je Livaja pogodio vratnicu, no da je i zabio ne bi vrijedilo jer je bio u zaleđu. Pet minuta nakon toga Hajduk je imao još jednu veliku šansu. Nakon krasne akcije Livaja je izbio sam pred golmana Lokomotive, no on brani njegov šut, a u nastavku puca i Krovinović, ali gađa blok.

Obrana Lokomotive uspjela je izdržati sve nalete Bijelih do 76. minute kada su domaćini konačno poveli. Strijelac za 1:0 bio je Sahiti koji se nakon kornera izvukao na dvadesetak metera i odličnim udarcem pogodio dalji kut gola Lokomotive. Čabraja je bio nemoćan.

Nakon što je Hajduk poveo, tempo utakmice je pao, a u 85. minuti Lokomotiva je ostala s igračem manje. Drugi žuti karton je dobio Jon Mersinaj zbog faula na Žaperu.

U samoj završnici smo vidjeli još jednu vrlo dobru šansu Hajduka. Benhraou je izbio sam pred Čavlinu, ali je oklijevao s udarcem i golman Lokosa je to lagano zaustavio te je susreta završen rezultatom 1:0 za Hajduk.

Najbolje trenutke BKFC 50 iz Denvera pogledajte na streaming platformi Voyo.

Supersport HNL, 9. kolo

Split, stadion Poljud. Subota, 23.09., početak u 19.15

Hajduk - Lokomotiva 1:0 (Sahiti 76')

Hajduk: Lučić, Mikanović, Uremović, Elez, Melnjak, Krovinović, Sigur, Benrahou, Sahiti, Dajaku, Livaja

Lokomotiva: Čavlina, Mersinaj, Goričan, Mudražija, Tuci, Marić, Milićević, Šotiček, Kalaica, Bartoilec, Bubanja

________________________________________________________________________

Nakon što su u prethodna dva kola HNL-a pretrpjeli poraze, pred nogometašima Hajduka ovoga vikenda je novi ispit - dvoboj s Lokomotivom na Poljudu.

Ulog u ovoj utakmici vrlo je velik, kiks bi ozbiljno ugrozio Hajdukove šampionske ambicije pa je napetost na visokoj razini.

" Utakmica protiv Lokomotive je dobar izazov za nas, mentalno i fizički moramo biti spremni za ekipu koja će sigurno doći na Poljud bez respekta. Oni su dobra i atraktivna ekipa za gledati, a mi moramo biti na oprezu. Veseli me ova utakmica, da svi zajedno pokažemo u nezgodnom trenutku kakva je zapravo atmosfera", izjavio je trener Hajduka Ivan Leko u najavi utakmice, a strateg Lokosa Silvio Čabraja istaknuo je da je pred njegovim momcima vrlo težak posao:

"Pred nama je iznimno teška i zahtjevna utakmica. Hajduk je dvije zadnje utakmice izgubio i sigurno da će se napeti i probati ovu utakmicu dobiti, makar i u te dvije utakmice po igri je rezultat mogao otići na njihovu stranu. Tako da sigurno je jako teško gostovanje pred nama.”