ZAOSTALI DVOBOJ / Dinamo s igračem više strepio za pobjedu protiv Varaždina, ali uzeo tri boda

• Dinamo s igračem više strepio za pobjedu protiv Varaždina, ali uzeo tri boda

Tekstualni prijenos utakmice zaostale utakmice 5. kola između Dinama i Varaždina možete pratiti na portalu Net.hr

17.4.2024.
15:32
Luka Stanzl/PIXSELL

Dinamo - Varaždin

2-1

Dinamo: Nevistić, Theophile, Bernauer, Perković, Mišić, Bulat, Baturina, Špikić, Vidović, Brodić, Petković

Varaždin: Zelenika, Lamine Ba, Jelenić, Škaričić, Boršić, Lusavec, Marina, Belcar, Dabro, Poldrugač, Šego

SITNICE /

Hajduk prvi put ove sezone prošao bez kazne, Dinamo najteže

Dinamo je u zaostaloj utakmici 5. kola na Maksimiru pobijedio Varaždin 2-1.

Plavi su u 3. minuti izveli sjajnu akciju u nekoliko poteza, gdje u posljednji trenutak ispred Špikića reagirao Ba i otklonio opasnost. Već u sljedećem napadu opasno je bilo pred golom domaćina kada je pucao Šego, ali prohujalo je to pokraj gola. I da je ušlo, gol ne bi vrijedio jer je napadač Varaždinaca bio u zaleđu.

Dinamo je dominirao, stisnuo goste na njihovu polovicu, a prvu pravu priliku imali su u 10. minuti kada nakon ubačaja s desne strane loše reagiraju, prvo Vidović, a potom i Brodić. U 19. minuti dinamovci su u čak dvije situacije tražili kazneni udarac, prvo zbog mogućeg igranja rukom Šege, a potom i Baa, no splitski sudac Duje Strukan samo je pokazao da se igra dalje. pred golom Varaždina opet je opasno u 22. minuti kada glavom puca Perković, a Zelenika to odbija u korner.

Plavi su poveli u 26. minuti kada je Mišić dao odličnu loptu u prostor za Baturinu, a on sjajnim udarcem iskosa s lijeve strane s desetak metara pogađa suprotni kut. Mišić je četiri minute bio i blizu gola, a udarac glavom završio je na vanjskom dijelu mreže. U 41. minuti sjajnu priliku imao je Brodić čiji pokušaj s desetak metara još bolje zaustavlja Zelenika. Bio je to ujedno posljednji pokušaj u prvom dijelu.

Dinamo je vodstvo udvostručio u 52. minuti kada je Vidović fantastično pogodio iskosa s lijeve strane s ruba šesnaesterca za 2-0. U 57. minuti Plavi su bili i blizu trećeg gola, no udarac Špikića brani Zelenika.

Varaždin je u 64. minuti ostao s igračem manje nakon što je Jelenić pokosio Baturinu u izglednoj situaciji. Igrač gostiju se bunio, no sudac Strukan nije mijenjao odluku. Iz slobodnog udarca s 20-ak metara pokušao je Bulat, ali otišlo je to preko gola.

Gosti su smanjili u 72. minuti kada je lošu reakciju Theophila iskoristio Drožđek i zabio za 2-1. U 80. minuti odlično je glavom sa sedam, osam metara pucao Perković, no još jednom sjajno reagira Zelenika i zaustavlja to.

Dinamo je do kraja ipak iskontrolirao dvoboj, imao i sjajnu priliku preko Petkovića, no završilo je 2-1. Plavi su tako upisali tri boda kojima su došli na dva manje od vodeće Rijeke. Varaždin je sedmi s 33 boda.