MLADI VATRENI UTRPALI GRCIMA PET KOMADA U VARAŽDINU: / Moro zabio kung-fu potezom i asistirao, Majer i Musa zabili po dva gola

Hrvatska U21 reprezentacija sjajnom se pobjedom vratila u igru za Europsko prvenstvo 2021. godine

3.9.2020.
20:48
Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija ostala je u igri za plasman na Europsko prvenstvo 2021. nakon što je u Varaždinu "razbila" Grčku sa 5:0 nanijevši joj prvi poraz u skupini.

Golove za Hrvatsku zabili su Nikola Moro (1'), Lovro Majer (5', 24') i Petar Musa (14', 52').

Nakon što je u prva četiri kola upisala dva poraza, i to dva domaća poraza, hrvatska U-21 reprezentacija nije imala pravo na pogrešan korak protiv Grčke.

Mladi Vatreni započeli su kvalifikacijski ciklus za europsku smotru domaćim porazima od Škotske i Češke te gostujućim pobjedama protiv San Marina i Litve. Uslijedila je višemjesečna pauza zbog epidemije koronavirusa, a nastavak kvalifikacija donio je dvije možda i ključne utakmice. Prva protiv Grčke odrađena je za peticu, a za četiri dana Hrvatsku očekuje gostovanje kod vodeće Češke.

VRSALJKO NAKON DVIJE GODINE OPET U NAJDRAŽEM DRESU: /

'Petković? Evo, naježim se odmah kad se sjetim toga'

Bez Bišćana do pobjede

Nakon što je izbornik Igor Bišćan bio pozitivan na koronavirus pa je cijeli stručni stožer završio u samoizolaciji, momčad su vodili glavni instruktor Hrvatskog nogometnog saveza Petar Krpan i izbornik Hrvatske U-17 Tomislav Rukavina. Bišćan je sve zamislio, a Krpan i Rukavina posao obavili sjajno.

Sve je bilo gotovo nakon 24 minute tijekom kojih su mladi hrvatski nogometaši zabili čak četiri gola.

Hrvatska je povela već u 45. sekundi utakmice. Sosa je povukao po lijevoj strani i gurnuo u sredinu, lopta se odbila do ruba kaznenog prostora gdje Moro fantastičnim prednjim "kung-fu" škaricama zabio za 1:0. Samo četiri minute kasnije bilo je 2:0. Sosa je lijepo proigrao Moru, a ovaj ubacio u kazneni prostor gdje je Majer glavom zabio za drugi gol. U 14. minuti se među strijelce upisao i Musa na asistenciju Špikića. Nevjerojatnih 25 minuta zaokružio je Majer svojim drugim golom na Sosinu asistenciju.

U nastavku susreta, očekivano pao je ritam, a jedini pogodak pao je u 52. minuti. Erlić je idealno proigrao Musu koji je obišao vratara Antoniosa Stergiakisa i zabio u praznu mrežu.

Hrvatska se ovom pobjedom probila na treće mjesto skupine s devet bodova iz pet susreta. Grčka ima bod više, dok je u vodstvu Češka sa 14 bodova iz šest susreta.

Direktan plasman na EURO izborit će pobjednici devet skupina, te pet najboljih drugoplasiranih ekipa.

Kvalifikacije za EURO U21

Hrvatska - Grčka 5:0

HRVATSKA: Šemper - Šutalo, Erlić, Šverko, Sosa - Majer, Nejašmić, Moro - Ivanušec, Musa, Špikić

GRČKA: Stergiakis - Natsos, Nikolaou, Diamantis, Katranis - Balogiannis, Liavas - Vrousai, Alexandropoulos, Emmanouilidis - Ntaviotis

FT Gotova je utakmica.

80' Ništa se gotovo više ne događa na terenu. Neće se Hrvatska previše trošiti do kraja ove utakmice.

65' Riješili smo se svake rezultatske napetosti i sad samo treba dočekati posljednji sučev zvižduk. Teško da će Grci ovdje i pokušati nešto do kraja, poraženi su i poniženi.

51' Još jedan pogodak za mlade Vatrene! Petar Musa je strijelac. Erlić mu je poslao sjajnu loptu u prostor, a Musa je prešao golmana i zabio svoj drugi gol. 5:0 je za Hrvatsku, grčka tragedija je ovo, možemo slobodno reći.

49' Evo i jedne prilike za Grke. Kampetsis je pucao i pogodio stativu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj je prvog poluvremena.

35' Nastavlja se pritisak Hrvatske. Sosa je pucao u prvi kut, ali mora i grčki vratar nešto obraniti.

25' Novi gol za Hrvatsku! Ovo je nehumano! Ponovo je Majer zabio, ovaj put mu je dodao Borna Sosa. Ovo je prava vatrena rapsodija u Varaždinu.

20' Kakav je ovo početak utakmice bio. Grci ne znaju gdje su trenutno.

14' Musaaaaaaa! 3:0 vodi Hrvatska! Tko je ovo mogao očekivati? Špikić je asistirao, a napadač mladih Vatrenih sjajno zabio za veliku, ogromnu prednost na samom početku.

5' Još jedan gol Hrvatske. Zabio je Majer, a Moro asistirao! Moro je nabacio s lijeve strane, a Majer glavom u sredini nečuvan pogodio sami kut mreže grčkog gola.

2' Odmah vodi Hrvatska protiv Grčke! Nikola Moro na jednu je odbijenu loptu naletio i s ruba kaznenog prostora pravim kung-fu udarcem poslao loptu u mrežu i ostavio Grke u čudu! Kakav potez!

1' Počela je utakmica u Varaždinu.

18:30 - Hrvatska mlada U21 reprezentacija igrat će u Varaždinu svoju petu utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Veliki je deficit u početku da je cijeli stručni stožer Igora Bišćana u samoizolaciji te neće moći prisustvovati današnjoj utakmici. Mlade će reprezentativce zato voditi Tomislav Rukavina, inače izbornik U17 reprezentacije, a pomagat će mu Petar Krpan.

Inače, mladi reprezentativci nisu briljirali u dosadašnjem ciklusu. U 4 utakmice skupili su dvije pobjede i dva poraza i ovo bi bila sjajna prilika za povratak u igru za elitno natjecanje.

Utakmicu Hrvatske i Grčke U21 reprezentacije možete pratiti uživo na portalu Net.hr.