BARCA PRVI PUT SLAVILA NA OLD TRAFFORDU: / Katalonci napravili korak prema polufinalu, Messi i Suarez bacili United na koljena

U drugom susretu Ajax i Juventus u Amsterdamu odigrali 1-1.

10.4.2019.
22:48
AFP

U prvom četvrtfinalnom dvoboju Lige prvaka nogometaši Barcelone su u gostima slavili kod Manchester Uniteda s 1-0 i stekli veliku prednost za uzvrat za šest dana na Nou Campu.

REKAO JE DA ZNA KAKO ZAUSTAVITI MESSIJA: /

Napravio je to tako da je Lionel krvario po Old Traffordu

Pobjedu je Barceloni donio autogol Lukea Shawa u 12. minuti. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za goste. Barcelona je po prvi puta slavila na Old Traffordu u vrlo slaboj utakmici u kojoj ManU nije stvorio nijednu šansu, a Barcelona nije jurišala nakon postignuta gola.

Sjajna akcija za gol

U 12. minuti Barca je povela nakon dodavanja Messija za Suareza, čiji je udarac glavom okrznuo braniča Lukea Shawa i prevario vratara De Geu, no gol je priznat tek nakon gledanja VAR-a jer je pomoćni sudac dosudio zaleđe. U 36. minuti snažno je pucao Coutinho, ali je de Gea spretno obranio nogom.

U 65. minuti Suarez je pucao pored gola u jedinoj pravoj šansi drugog dijela. Ivan Rakitić je za Barcu igrao cijeli susret. Uzvratni susret je 16. travnja na Camp Nou.

MANCHESTER UNITED - BARCELONA 0-1

Pred 67.000 gledatelja na stadionu Old Trafford sudio je Gianluca Rocchi iz Italije.

Strijelci: 0-1 Shaw (12ag)

MANCHESTER UNITED: De Gea - Young, Smalling, Lindelöf, Shaw - Fred, McTominay, Pogba - Dalot (Lingaard, 74), Lukaku (Martial, 68) , Rashford (Perreira, 85)

BARCELONA: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Busquets, RAKITIĆ, Arthur (Roberto, 60) - Messi, Suarez, Coutinho (Vidal, 65)

UŽIVO:

Manchester United - Barcelona 0-1.

Ajax - Juventus 1-1

Ajax: Onana; Veltman, De Ligt, Blind, Tagliafico; Van de Beek, Frenkie de Jong, Schöne; Ziyech, Tadic, Neres.

Juventus: Szczesny - Cancelo, Rugani, Bonucci, Alex Sandro - Bentancur, Pjanić, Matuidi - Bernardeschi, Mandžukić, Ronaldo

Kraj

85' Ajaxova dominacija: Ukupni broj pokušaja na gol je 17:7. Trenutni broj udaraca na gol je 6:1.

83' Pique je spasio ispred Martiala. Sreće je sada imala Barcelona.

82' Slobodan udarac iskosa izveo je Messi, tukao je ispod živog zida, ali je De Gea spasio.

69' Slobodan udarac za United izveo je Rashford, tukao je s preko 30 metara visoko iznad gola.

66' De Gea je skinuo pokušaj Albe.

65' Plela je Barca mrežu, na kraju je Surez tukao iz odlične prilike u vanjski dio mreže Uniteda.

62' Malo tko je to očekivao, ali igra se većinom u polovici Katalonaca.

61' United je uputio sedam šuteva, a Barca dva.

60' Mandžukuć je napustio travnjak, Douglas Costa ga je zamijenio.

52' Lopta je došla do Rashforda na desetak metara, pokušao je iz prve, ali je to očajno napravio. United pritišće u ovim trenucima.

51' Neresu je poništen gol zbog zaleđa.

46' GOOL David Neres sjajnim udarcem s vrha 16-erca poslao loptu u mrežu. Szczesny nije imao šanse.

46' Nastavile su se utakmice.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' GOOL Ronaldo je doveo Juve u vodstvo.

41' Dalot je opasno ubacio, obrana Barce je očistila.

40' Odlična akcija Uniteda, Rashford je poslao krasnu loptu u 16-erac, ali je Dalot loše tukao glavom.

37' Šansa za Juve! Bernardeschi je tukao unutar šesnaesterca, ali je lopta prošla par centimetara pored stative.

36' De Gea je spasio United, Coutinho je snažno tukao, ali je Španjolac odlično reagirao.

32' Messi se vratio u igru.

29' Messi je prokrvario iz nosa nakon sudara sa Smallingom. Prije toga McTominay je pao u kaznenom prostoru, ali sudac je pustio da se igra nastavi.

28' Zaigrao se francuski stoper, ali srećom po njega Young je loše ubacio.

26' Pogba je ubacio u peterac za Lukakua, ali je lopta bila malo previsoka.

25' Donny van de Beek (Ajax) je dočekao centaršut u kaznenom prostoru te je tukao, ali lopta je otišla lijevo od gola.

21' Rashford je tukao iz daljine preko gola.

18' Ajax napada. Ziyech je tukao u rašlje, ali je vratar Juvea odlično reagirao.

18' Busquets je zaradio žuti zbog prekršaja nad Pogbom na 25 metara od gola. Fred je tukao i pogodio živi zid.

13' GOOL Barca je odlgrala odličnu akciju, Messi je dobio loptu u 16-ercu te ju je prebacio na drugu za Suareza, koji je tukao. Na putu se odbikla od Shawa i završila u mreži. Sudac je konzultirao VAR jer se sumnjalo na zaleđe Urugvajca, ali je priznao pogodak.

8' Rashford je dobio loptu u prostor, ali je vratar Barce istrčao iz 16-erca i uklonio opasnost.

6' Velika šansa Ajaxa.

7' Stisnula je Barca, ali United im za sada dobro zatvara prostor.

3' Busquets je grubo startao nas McTominayom. Slobodan udarac za United na 30-ak metara od gola. Rashford je tukao pokraj vratnice.

2' U Amsterdamu je Bernardeschi opasno zaprijetio. Njegov udarac s vrha 16-erca otišao je malo iznad gola.

1' Suarez je dočekan salvom zvižduka s tribina Old Trafforda.

1' Počele su utakmice.

19:39 - Mandžukić bi trebao predvoditi napad Juvea.

19:27 - Čeka se potvrda sastava.

19:20 - Zanimljivo je da Barca nikada nije slavila na Old Traffordu.