DINAMO SAZNAO TKO MU JE SLJEDEĆA EUROPSKA PREPREKA: / Hrvatski prvak izbjegao najteže opcije, no neće biti lako

Dinamo će u šesnaestini finala Europske lige igrati protiv Viktorije Plzen

17.12.2018.
13:10
AFP

Hrvatski nogometni prvak Dinamo u 16-ini finala Europske lige igrat će protiv Viktorije Plzen odlučeno je na ždrijebu u Nyonu. Prva utakmica na rasporedu je 14. veljače u Plzenu, dok je uzvrat na rasporedu tjedan dana kasnije na stadionu Maksimir.

VIKTORIA PLZEN NIJE BAUK, ALI NITI 'LAKO ĆEMO' MOMČAD: /

Pitajte samo Romine nogometaše, oni su protiv njih pali

Češka momčad stižu iz Lige prvaka u kojoj je nastupala u skupini G te zauzela u njoj treće mjesto ispred moskovskog CSKA, a iza Reala i Rome.

Izbjegli najteže

Dinamo je uoči ždrijeba bio postavljen za jednog od 16 nositelja, a mogući protivnici bili su Lazio, BATE Borisov, Rennes, Rapid, Krasnodar, Malmo, Zurich, Celtic, Slavia Prag, Sporting, Olympiakos, Viktorija Plzen, Club Brugge, Šahtar i Galatasaray.

Dinamo je nakon 49 godina čekanja izborio 'europsko proljeće' osvojivši prvo mjesto u skupini D ispred Fenerbahčea, Spartaka iz Trnave u Anderlechta. 'Modri' su u šest utakmica upisali četiri pobjede i dva neodlučena ishoda uz razliku pogodaka 11-3.

Finale u Bakuu

Dinamo je posljednji put dohvatio euro-proljeće u sezoni 1969/70. plasiravši se u četvrtfinale Kupa pobjednika kupova u kojem je ispao od Schalkea. Dinamo je tada u 1. kolu izbacio Slovan iz Bratislave, te Olympique Marseille, a potom izgubio obje utakmice od momčadi iz Gelsenkirchena (1-3, 0-1).

Ove godine finale Europske lige igrat će se 29. svibnja na Olimpijskom stadionu u Bakuu.

Parovi šesnaestine finala Europske lige:

Viktorija Plzen (Češ) - DINAMO ZAGREB (HRV)

Club Brugge (Bel) - RB Salzburg (Aut)

Rapid Beč (Aut) - Inter (Ita)

Slavia Prag (Češ) - Genk (Bel)

Krasnodar (Rus) - Bayer Leverkusen (Njem)

Zurich (Švi) - Napoli (Ita)

Malmo (Šve) - Chelsea (Eng)

Šahtar (Ukr) - Eintracht Frankfurt (Njem)

Celtic (Ško) - Valencia (Špa)

Rennes (Fra) - Real Betis (Špa)

Olympiacos (Grč) - Dynamo Kijev (Ukr)

Lazio (Ita) - Sevilla (Špa)

Fenerbahče (Tur) - Zenit (Rus)

Sporting Lisabon (Por) - Villarreal (Špa)

BATE Boris (Blr) - Arsenal (Eng)

Galatasaray (Tur) - Benfica (Por)

Viktoria Plzen - Dinamo

Nismo dugo čekali, Dinamo je izvučen kao prvi klub iz skupine nositelja i pridružen češkom suparniku.

13:13 - Počelo je izvlačenje!

13:10 - Upoznavanje s pravilima ždrijeba još je u tijeku...

13:05 - Odgledali smo kraći video najboljih trenutaka momčadi, sad će krenuti i ono pravo - izvlačenje!

13:00 - Krećemo!

12:56 - Četiri minute prije početka ždrijeba dvorana je još uvijek prazna i u mraku...

12:45 - Petnaestak minuta dijeli nas od početka ždrijeba šesnaestine finala Europske lige.

12:30 - Dinamov trener Nenad Bjelica već je iznio svoja očekivanja od ždrijeba.

"Tko dođe – dođe. Nemam nekog određenog suparnika kojeg bih htio u ždrijebu. Ne mogu ništa posebno reći. Za svakog ćemo se suparnika maksimalno ozbiljno pripremiti, pratiti ga u prvenstvu ako bude aktivan, a ako je pauza kao kod nas, gledat ćemo ga na pripremama. Ali, nemam neke velike želje", kazao je.

Ždrijeb parova šesnaestine finala Europske lige započet će u 13 sati u u Nyonu. Hrvatski prvak Dinamo bit će među nositeljima.

Dva bubnja

Klubovi u ovom natjecanju podijeljeni su u dva bubnja. U prvom su nositelji, dvanaest pobjednika skupina, te četiri kluba koja stižu iz Lige prvaka kao najbolji trećeplasirani u svojim grupama. U drugom su bubnju klubovi koji su zauzeli druga mjesta u svojim skupinama u Europskoj ligi te preostala četiri trećeplasirana kluba iz Lige prvaka.

Poznato je da u šesnaestini finala Europske lige ne mogu međusobno igrati klubovi iz iste zemlje, niti klubovi koji su igrali u istoj skupini, a to znači da su mogući suparnici hrvatskog prvakaLazio, BATE Borisov, Rennes, Rapid, Krasnodar, Malmö, Zürich, Celtic, Slavia Prag, Sporting, Olympiakos, Viktorija Plzen, Club Brugge, Šahtar i Galatasaray.

Nastavak 14. veljače

Prve će se utakmice šesnaestine finala igrati 13/14. veljače, uzvrati sedam dana kasnije. Finale natjecanja na rasporedu je 29. svibnja na Olimpijskom stadionu u Bakuu.

Europska liga, šesnaestina finala, ždrijeb:

Nositelji: Chelsea, Sevilla, Villarreal, Dynamo Kijev, Genk, Eintracht, Bayer Leverkusen, DINAMO, RB Salzburg, Zenit, Arsenal, Real Betis, Inter, Napoli, Valencija i Benfica

Nisu nositelji: Lazio, BATE Borisov, Rennes, Rapid, Krasnodar, Malmo, Zurich, Celtic, Slavia Prag, Fenerbahče, Sporting, Olympiakos, Viktorija Plzen, Club Brugge, Šahtar i Galatasaray.