DINAMO - SLAVEN BELUPO 3-0: / Hajrović golčinom s 25 metara načeo Farmaceute, nakon toga uslijedio potop

Velika pobjeda Dinama s kombiniranom momčadi kao najava uzvrata protiv Viktorije

17.2.2019.
16:32
PIXSELL

Nogometaši Dinama zadržali su 14 bodova prednosti na vrhu ljestvice Prve HNL ispred drugog Osijeka i nakon 21. kola nakon što su u nedjelju oba sastava ostvarila domaće pobjede, Dinamo je svladao Slaven Belupo sa 3-0 (0-0), dok je Osijek nadigrao Istru 1961 sa 1-0 (0-0).

Osijek do minimalne pobjede

Dinamo je do pobjede protiv Slavena stigao s dva sjajna pogotka koje su postigli Hajrović (67) i Oršić (77), obojica su poentirala udarcima s više od 20 metara, da bi konačni rezultat postavio Musa (88).

Osijek je do minimalne pobjede u susretu s Istrom stigao preko debitanta u svojim redovima Abazaja koji je zatresao mrežu u 68. minuti. Vodeći Dinamo sada ima 54 boda, Osijek je drugi sa 40, slijede Rijeka sa 38 i Lokomotiva sa 35. Slaven je ostao sedmi sa 21 bodom, a Istra 1961 deveta sa 16, između njih je Inter sa 18.

DINAMO - SLAVEN BELUPO 2-0

DINAMO: Zagorac - Moharrami, Lešković, Perić, Rrahmani - Moro, Šunjić - Atiemwen, Majer, Hajrović - Andrić

SLAVEN BELUPO: Filipović - Iharoš, Šarlija, Međimorec, Goda - Platak, Čanađija, Vidović - Menalo, Bogojević, Jelić

90' Kraj utakmice!

89' GOOOOOOL! U strijelce se za Dinamo upisao i Musa!

84' Andrić je bio u dobroj situaciji, pucao, ali Filipović brani.

81' Promjena u Dinamu. Ulazi Musa, izlazi Hajrović.

80' GOOOOOOOL! Odlazi Dinamo na 2:0! Zabio je Mislav Oršić!

73' Udarcem iz daljine pokušao je Nikola Moro, ali to lako hvata vratar Filipović.

68' Dinamo uvodi Marija Šituma i Mislava Oršića umjesto Amira Rrahmanija i Belivea Atiemwena. Idu po još jedan gol.

66' GOOOOOOL! Sjajno je zabio Hajrović s oko 25 metara udaljenosti od vrata Belupa!

62' Dinamo steže obruč oko gola gostiju, Farmaceuti se sve teže i teže brane.

56' Ušao je bivši igrač Dinama Ivan Krstanović. Izašao je Matej Jelić.

55' Službeni spiker obznanio je da je na stadionu 2586 gledatelja.

48' Prvu promjenu na utakmici radi Ivica Sertić, u igri je Stipe Bačelić-Grgić umjesto Miloša Vidovića.

46' Počela je utakmica!

45' Poluvrijeme!

40' Bjeličina momčad sve ozbiljnije i brže pokušava doći pred vrata Slavena, ali ne uspjeva u tome.

34' Dinamo polako podiže tempo. Prvo je prijetio Hajrović, a nakon njega i Atiemwen. Očito žele doći do vodstva prije poluvremena.

30' Miruje utakmica, obje ekipe čekaju pogrešku druge kako bi pokušale doći do vodstva.

22' Atiemwen je jurnuo u kontru, ali zaustavio ga je Šarlija i tako još jednom spasio vrata svoje momčadi.

20' Izet Hajrović iznudio je slobodnjak na rubu kaznenog prostora koji je pucao Lovro Majer, ali otišao je preko gola.

18' Prvi žuti karton na utakmici dobio je Bruno Goda zbog prekršaja na Izetu Hajroviću na vrhu šesnaesterca.

16' Dva dobra pokušaja sa svake strane, ali vratari Filipović i Zagorac oba riješavaju bez većih problema.

10' Osim pokušaja Hajrovića koji je blokirao Šarlija u prvih deset minuta na Maksimiru se nije dogodilo ništa uzbudljivo.

5' Obje ekipe zasad testiraju protivnika, nema ozbiljnijih prilika.

1' Počela je utakmica!

Prije utakmice:

"U utakmici sa Slavenom Belupom želimo se vratiti u pobjednički niz. Vjerujemo da ćemo ponoviti igru iz prve dvije utakmice s Rudešom i Istrom u kojima smo pobijedili, svih 90 minuta smo dominirali. Isto to želimo napraviti i protiv Slavena Belupa, osvojiti nova tri boda koja bi nas još više učvrstila na prvom mjestu", kazao je Bjelica, a pohvalio je i trenera Farmaceuta.

"Igramo protiv odlične momčad koja je u posljednjih nekoliko utakmica i na kraju jeseni pokazala visoku formu. Od dolaska Ivice Sertića Slaven Belupo izgleda vrlo stabilno, organizirano. Također, igraju dobar nogomet, mislim da su dovođenjem nekoliko igrača u zimskom prijelaznom roku apsolutno pogodili. Današnji ogled će za nas svakako biti težak, ali nadam se da ćemo na kraju ipak uspjeti pobijediti", zaključio je Dinamov trener.