ARSENAL – VALENCIA 3-1: / Ludnica u Londonu - Topnici golom u zadnjoj minuti stigli na korak do finala!

Arsenal je slavio protiv Valencije u prvoj utakmici polufinala Europske lige

2.5.2019.
22:05
AFP

U prvoj polufinalnoj utakmici Europske nogometne lige Eintracht iz Frankfurta je na svom terenu odigrao 1-1 (1-1) protiv Chelseaja, dok je Arsenal u Londonu svladao Valenciju sa 3-1 (2-1).

U Londonu je povela Valencia golom Diakhabiyja u 11. minuti koji je s jednog metra glavom poslao loptu u mrežu iz gužve koja se stvorila nakon kornera, no već do odmora Arsenal je preokrenuo s dva gola Lacazettea koji su bili posljedica pogrešaka gostujuće obrane.

U 18. minuti upravo je Lacazette započeo akciju uposlivši Aubameyanga koji je izigrao čitavu obranu Valencije i vratio nečuvanom Lacazetteu koji je sa 16 metara pogodio prazan gol, a u 25. minuti vratar Neto vrlo slabo reagirao na udarac glavom Lacazettea i lopta mu je pobjegla preko gol-linije. Konačnih 3-1 postavio je Aubameyang u 90. minuti iz neposredne blizine nakon lijepog ubacivanja Kolašinca.

UŽIVO:

ARSENAL - VALENCIA 3-1

EINTRACHT FRANKFURT - CHELSEA 1-1

Arsenal: Cech; Sokratis, Koscielny, Mustafi; Maitland-Niles, Guendouzi, Xhaka, Kolasinac; Özil; Aubameyang, Lacazette

Valencia: Neto; Diakhaby, Garay, Paulista, Roncaglia; Piccini, Carlos Soler, Parejo, Gayà; Rodrigo, Guedes.

90+1' - GOOOOL! Arsenal u posljednjom minuti dolazi do velike prednosti! Lacazette je opasno šutirao, Neto brani. Lopta se odbila do Kolašinca, a njegov centaršut pronalazi Aubameyanga koji pogađa s druge stative!

82' - Valencija je imala šansu za izjednačenje. Gameiro se izborio za loptu u kaznenom prostoru domaćih, sjajnom varkom izbacio Mkhitaryana, ali njegov volej ide preko gola.

67' - Velika prigoda za Topnike - lopta se odbila do Lacazettea, koji je bio u mat poziciji, na samo par metara od gola, ali Neto sjajno brani!

46' - Počela su druga poluvremena.

45+1' - Poluvrijeme na obje utakmice.

45' - Pred kraj poluvremena u Frankfurtu, Chelsea dolazi do izjednačenja - došlo je do gužve nakon kornera, a najspretniji bio je Pedro.

36' - Dani Parejo je okušao udarac iz slobodnog udarca. Lopta ide preko gola.

33' - Nova šansa za Arsenal, koji sada dominira utakmicom. Xhaka je još jednom dobrom dugom loptom pronašao Aubameyanga u kaznenom prostoru, ali njegov polu-volej se od poda odbija preko Netovog gola.

26' - GOOOOOL! Samo 15 minuta trebalo je Arsenalu da u potpunosti preokrene utakmicu. Xhaka je poslao sjajan centaršut s lijeve strane, a Lacazette sjajno gađa glavom. Neto brani, ali je lopta ipak prešla crtu! Topnici vode.

23' - U Frankfurtu je poveo domaćin! Kostić je sjajno ubacio s lijevog krila, a njegov kolega u reprezentaciji Srbije, Jović, pogađa glavom za 1-0!

18' - GOOOOL! Vodstvo Valencije trajalo je manje od 10 minuta. Lacazette je dubinskom loptu u kontru gurnuo Aubameyanga, ovaj je na sebe navukao dvojicu obrambenih i sjajno vratio Francuzu koji pogađa za 1-1

14' - Nova šansa za goste! Kapetan Valencije, Dani Parejo, sjajno je opalio s dvadesetak metara - njegov udarac brani Cech, ali odbijenu loptu loše vrataru vraća Maitland-Niles. Na sreću po Topnike, Guedes šutira preko gola.

11' - GOOOOOL! Parejo je izveo korner na drugu vratnicu, loptu vraća Rodrigo i glavom je u mrežu posprema Diakhaby!

10' - Gaya se sjurio po lijevoj strani i ubacio, ali u korner to čisti Shkodran Mustafi.

1' - Počele su obje utakmice!

Danas će se u 21 sat, u Londonu i Frankfurtu, igrati prve utakmice polufinala ovogodišnje Europske lige. Na londonskom Emiratesu će Topnici Unaija Emeryja pokušati napraviti prvi korak prema prvom europskom finalu od 2006., kada su igrali finale Kupa prvaka protiv Barcelone.

Protivnik će im biti španjolska Valencija, koja se i dalje bori na tri fronta – u Primeri za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka, u Europi i u španjolskom Kupu, gdje igra finale protiv Barcelone. S druge strane, Eintracht će biti bez hrvatskog reprezentativca Ante Rebića u Frankfurtu, gdje gostuje druga engleska momčad – londonski Chelsea. Utakmice pratite uživo na Net.hr-u od 21 sat.