Nakon dva poraza na američkoj turneji od Manchester Uniteda 1:2, a zatim i od meksičkog Chivasa 1:4, nogometaši Barceloni uspjeli su napokon nekog pobijediti.

7.8.2011.
14:39

Barca do vodstva protiv meksičke momčadi došla u 24. minuti pogotkom Davida Ville. Akciju je započeo Xavi, koji je odlično proigrao Brazilca Adriana na desnoj strani. On je precizno nabacio, a španjolski reprezentativac glavom je pogodio pokraj vratara Club Americe.

Prvu pobjedu Barcelone na američkom tlu potvrdio je Seydou Keita u 89. minuti, nakon ubacivanja s lijeve strane 17-godišnjeg Gerarda Deulofea.

Bila je posljednja provjera izabranika Pepa Guardiole uoči povratka u Španjolsku i priprema za prvu utakmicu španjolskog Superkupa koju u nedjelju igraju na Santiago Bernabeu protiv madridskog Reala.

"Iako očito nismo spremni kao Real, uvjerit ću svoje igrače da možemo pobijediti i osvojiti Superkup", rekao je Guardiola.