Treće kolo ovosezonske Lige prvaka pamtit će se još dugo vremena.

21.10.2014.
13:00

Skupina E

CSKA - Manchester City 2:2 (Doumbia 65', Natcho 86'-11m / Agüero 29', Milner 38')

Roma - Bayern 1:7 (Gervinho 66 / Robben 9, 30, Götze 23', Lewandowski 25', Müller 36', Ribery 78', Shaqiri 80')

Ljestvica: 1. Bayern 9 2. Roma 4 3. Manchester City 2 4. CSKA 1 Čak ni najveći optimisti u redovima navijača Bayerna nisu mogli vjerovati da će njihovi ljubimci odigrati ovakvu utakmicu i slaviti s ovako visokim rezultatom.

Počelo je sve već u 9. minuti kada je Robben zabio prvi od svoja dva gola, da bi onda Mario Götze i Robert Lewandowski dotukli Rimljane golovima u razmaku od samo dvije minute u 23. i 25. Na poluvrijeme se otišlo s nevjerojatnih 5:0 za Bayern nakon drugog gola Robbena i Thomasa Müllera s bijele točke.

U 66. minuti počasni je gol za Romu postigao Gervinho, ali je to bilo sve što je Roma uspjela napraviti. Pobjedu Bavaraca začinili su Franck Ribery i Xherdan Shaqiri, a sastav Pepa Guardiole praktički je osigurao prolaz u drugu fazu natjecanja.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

U ranije odigranoj drugoj utakmici skupine CSKA i Manchester City odigrali su u Moskvi 2:2. Manchester City je vodio golovima Sergija Agüera i Jamesa Milnera još iz prvog poluvremena. Argentinski napadač Agüero u sjajnoj je formi i ovo mu je već peti gol u posljednje dvije utakmice budući je prošlog vikenda zabio četiri komada Tottenhamu.

CSKA se ipak nije predavao i u nastavku se uspio vratiti, a presudnu je ulogu odigrao "džoker" s klupe Seydou Doumbia. Prvo je u 65. minuti zabio za smanjenje vodstva na 2:1, da bi u 85. minuti iznudio jedanaesterac nakon prekršaja Kolarova. Siguran s bijele točke bio je Natcho.

APOEL - PSG 0:1 (Cavani 87') Barcelona - Ajax 3:1 (Neymar 7', Messi 24', Ramirez 90+4' / El-Ghazi 88')

Ljestvica: 1. PSG 7 2. Barcelona 6 3. Ajax 2 4. APOEL 1

U skupini F očekivane su pobjede na kraju ostvarili Barcelona i PSG. Barcelona je na Camp Nou pobijedila Ajax s 3:1, dok se PSG dugo mučio protiv APOEL-a, ali je na kraju uspio pobijediti golom Edinsona Cavanija.

Strijelci za Barcelonu bili su Neymar, Lionel Messi i Sandro Ramirez, dok je jedini gol za amsterdamski sastav postigao El Ghazi. Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za katalonski sastav.

SKUPINA E CSKA - Manchester City 2:2 (Doumbia 65', Natcho 86-11m / Agüero 29', Milner 38') Roma - Bayern 1:7

SKUPINA F APOEL - Paris SG 0:1 Barcelona - Ajax 3:1

SKUPINA G Schalke - Sporting 4:3 Chelsea - Maribor 6:0

SKUPINA H BATE - Šahtar 0:7 Porto - Athletic 2:1