Juventus je na turneji u Sjevernoj Americi odigrao prvu utakmicu i izgubio od lisabonskog Sportinga 1:2.

25.7.2011.
12:47

Sporting je već do poluvremena sa dva pogotka Yannicka Djala u 13. i 36. minuti imao vodstvo od 2:0. U nastavku trener Stare dame, Antonio Conte, na teren je poslao potpuno novu momčad, koja je preko Alessandra Del Piera deset minuta prije kraja ublažiti poraz.

Legendarna desetka Juventusa odlično je utrčala iza obrane portugalske momčadi izbjegnuvši zaleđe. Sjurio se prema golu i onda kad je došao do ruba šesnaesterca iskosa s desna lijepo je potkopao loptu i prebacio vratara Sportinga.

Iako će uskoro napuniti 37 godina, Del Piero je još jednim vrhunskim potezom pokazao da zaslužuje svoje mjesto u momčadi Antonija Contea u novoj sezoni.

U 18 sezona u dresu Stare dame odigrao je 490 utakmica i zabio 205 golova u Serie A, čime je apsolutni rekorder kluba.