Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić na izvrstan je način otvorio 2015. godinu. U utakmici 20. kola engleskog prvenstva zabio je gol Evertonu i to lobom.

1.1.2015.
17:51

Igrala se 43. minuta susreta kada je Jelavić matirao Evertonovog vratara Tima Howarda za vodstvo Hull Cityja 2:0.

Sjajno je Jelavića poslužio Urugvajac Abel Hernandez i to odigravši iza leđa, a hrvatski je napadač izbio sam pred vratara i mirno ga prebacio. Bio mu je to šesti ovosezonski premierligaški gol. Posljednjeg je zabio Sunderlandu u 18. kolu. Inače, prvi je gol na susretu u 33. minuti zabio Ahmed El Mohamady.

Za Everton je Jelavić igrao od siječnja 2012. do siječnja prošle godine kada je stigao u Hull City.

Prvak Manchester City se jako mučio sa Sunderlandom, iako su Građani vodili s 2:0 pogocima Tourea i Jovetića, no gosti su od 68. do 71. minute uspjeli izjednačiti. U 73. minuti ukazao se vremešni Lampard i ostavio City u utrci s Chelseajem za vrh.

Arsenal je pak izgubio kod Southamptona (0:2). Mane i Tadić su nakon smušenih reakcija obrane Topnika donijeli domaćinu vrijednu pobjedu, koja je mogla biti i puno veća da se igrači Southamptona nisu ispromašivali.

Liverpool je bez Dejana Lovrena još jednom razočarao odigravši kod kuće 2:2 protiv "fenjeraša" Leicestera i to nakon što su Redsi pogocima Gerarda iz penala vodili s 2:0, dok niti Niko Kranjčar nije bio u sastavu QPR-a, koji je doma odigrao 1:1 s Swanseajem.

Stoke City – Manchester United 1:1 (Shawcross 2' / Falcao 26') Aston Villa – Crystal Palace 0:0 Hull City – Everton 2:0 (El Mohamady 33', Jelavić 43') Liverpool – Leicester 2:2 (Gerrard 17-11m, 40' / Nugent 58', Schlupp 60') Manchester City - Sunderland 3:2 (Toure 57', Jovetić 66', Lampard 73' / Rodwell 68', Johnson 71'-11m) Newcastle – Burnley 3:3 (Taylor 15', Colback 26', Sissoko 78' / Dummett 19'-ag, Ings 66', Boyd 86') QPR – Swansea 1:1 (Fer 20' / Bony 90') Southampton – Arsenal 2:0 (Mane 34', Tadić 56') West Ham – WBA 1:1 (Sakho 10' / Berahino 42')

Kasnije: Tottenham - Chelsea