Čile i Urugvaj su minimalnim pobjedama (1:0) protiv Perua odnosno Meksika u trećem kolu skupine C Copa Americe izborili četvrtfinale natjecanja. Unatoč porazu, prolazak dalje osigurao je i Peru.

13.7.2011.
11:41

Čile je do pobjede nad Peruom i prvog mjesta u skupini došao u drugoj minuti sudačke nadoknade autogolom Andrea Carrilla. Iako su i jedni i drugi već ranije osigurali četvrtfinale, utakmica je bila vrlo žustra, čemu svjedoče i dva crvena kartona, po jedan sa svake strane.

Naime, nakon međusobnog naguravanja u 62. minuti isključeni su Čileanac Jean Beausejour i Peruanac Giancarlo Carmona.

Urugvaju je protiv Meksika trebala pobjeda da bi osigurali prolazak dalje, a da ne navijači ne strepe predugo pobrinuo se Alvaro Pereira već u 15. minuti. On je uspio prvi doći do lopte nakon što golman Meksika nije uspio ukrotiti Forlanov slobodan udarac.

U nastavku utakmice Urugvaj je imao još nekoliko izglednih prilika da poveća vodstvo, ali napadači se nisu pokazali preciznima. Na njihovu sreću, pomlađeni Meksikanci nisu im ozbiljnije priprijetili.

U četvrtfinalu će Urugvajci igrati protiv Argentine, dok Čile još uvijek čeka svojeg protivnika.