31.3.2015.
18:24

Japanci su dominirali protiv Uzbekistana, posebice u zadnjih deset minuta kada su postigli čak tri zgoditka.

Strijelci su za Japan bili Aoyama (6'), Okazaki (54'), Shibasaki (80'), Usami (83') i Kawamata (90'), dok je počasni gol za Uzbekistance postigao Islom Tukhtakujaev (82'). Posebno je upečatljiv bio prvi gol Aoyame kojeg je zabio dalekometnom bombom s više od 30 metara.

Halilhodžić je nakon velikog uspjeha s Alžirom na Svjetskom prvenstvu u Brazilu kratko i neuspješno bio trener turskog Trabzonspora, a potom je prihvatio ponudu iz Azije, gdje zasad niže trijumfe.

U odnosu na premijernu pobjedu protiv Tunisa (2:0) prije nekoliko dana, Halilhodžić je protiv Uzbekistana promijenio cijelu prvu postavu.

Uspješna je bila još jedna azijska nogometna velesila. Južna Koreja je pogotkom Jae-Sung Leea u 87. minuti kod kuće pobijedila Novi Zeland s 1:0. U Pekingu je Kina odigrala 1:1 s Tunisom. Afrikanci su poveli zgoditkom Mohameda Ali Mansera (39') i vodili sve do četvrte minute sudačke nadoknade, kada je Kineze poraza spasio Dabao Yu.