BUFFON NIJE BIO SVEMOGUĆ: / Njemačka u polufinalu nakon drame jedanaesteraca! Odluka pala u 9. seriji!

Njemačka je u polufinalu Europskog prvenstva nakon drame jedanaesteraca slavio je "elf"! Odluka je pala u 9. seriji udaraca s bijele točke, što je najdulja serija u povijesti Eura.

2.7.2016.
20:02

To je prva pobjeda Njemačke protiv Italije u eliminacijskoj fazi velikog natjecanja, nakon četiri ispadanja, konačno su Nijemci nadigrali "azzurre".

Slaba utakmica s malo pravog nogometa

Premda su Njemačka i Italija osvojile ukupno 12 svjetskih i europskih titula gledali smo slabu utakmicu s mnogo taktičkog nadmudrivanja i malo pravog nogometa.

Sve zanimljivo dogodilo se u razmaku od 65. do 80. minute kada su pala oba gola. Njemačka reprezentacija je povela u 65. minuti golom Mesuta Ozila. Slavlje svjetskih prvaka nije dugo trajalo. 'azzurri' su izjednačili u 78. minuti golom Leonarda Bonuccija iz jedanaesterca, kojeg je igrajući rukom skrivio Jerome Boateng. Nažalost, to je praktički bilo sve.

U produžetku bez rizika

U produžecima niti jedan sastav nije želio riskirati pa je pitanje pobjednika razriješeno izvođenjem jedanaesteraca. Na koncu više sreće imali su Nijemci koji su nakon devet serija pobijedili 6-5. 'Elf' je mogao i ranije zaključiti priču, kapetan Bastain Schweinsteiger je u petoj seriji imao 'meč' loptu no prebacio je gol.

Za Njemačku su zabili Toni Kroos, Julian Draxler, Mats Hummels, Joshua Kimmich, Jerome Boateng i Jonas Hector, a za Italiju Lorenzo Insigne, Andrea Barzagli, Emanuele Giaccherini, Marco Parolo i Mattia de Siciglio. Kod 'Azzurra' je Simone Zaza prebacio vrata, Graziano Pelle je pucao pored gola, dok je Manuel Neuer obranio udarce Leonarda Bonuccija i Mattea Darmiana. Gianluigi Buffon obranio je Thomasu Mülleru, Mesuz Ozil je uzdrmao vratnicu, a Bastain Schweinsteiger prebacio gol.

Deveto polufinale za Njemačku na Euru

Pobjedom protiv Italije, nogometna reprezentacija Njemačke izborila je deveto polufinale u povijesti europskih prvenstava, što je uvjerljivo najviše od svih reprezentacija. U dosadašnjih osam polufinalnih ogleda šest puta su stigli do finala, a tri puta i do naslova europskog prvaka. Međutim, aktualni svjetski prvaci europsku krunu čekaju već 20 godina, od slavlje protiv Češke na EP-u u Engleskoj 1996. godine. Njemačka vrsta je slavila i na EP-u 1980. godine, te 1972. godine, prvom europskom prvenstvu na kojem su nastupili.

Nijemci su ovim uspjehom prekinuli i crnu seriju u dvobojima protiv Italije na velikim natjecanjima. U osam dosadašnjih susreta Italija je pobijedila četiri puta, a četiri susreta su završila bez pobjednika. Međutim, još je važniji podatak kako su 'Azzurri' u fazi na ispadanje dobili sve četiri međusobne utakmice protiv 'Elfa' do ogleda u Bordeauxu.

Čekaju pobjednika Francuske i Islanda

Njemačka će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Francuske i Islanda koji je na rasporedu u nedjelju na stadionu Stade de France. Polufinalni ogled je na rasporedu 7. srpnja u Marseilleu, a drugom polufinalu u Lyonu 6. srpnja igrat će Portugal i Wales.

Finale je 10. srpnja na stadionu Stade de France.

NJEMAČKA - ITALIJA 1:1 (6:5)

NJEMAČKA: Neuer; Boateng, Hummels, Höwedes; Kimmich, Kroos, Khedira (od 17. Schweinsteiger), Hector, Özil; Müller, Gomez (od 71. Draxler)

ITALIJA: Buffon; Barzagli, Bonucci, Chiellini (od 120. Zaza); Florenzi (od 86. Darmian), Parolo, Sturaro, Giaccherini, De Sciglio; Eder (od 108. Insigne), Pelle

Strijelci: 1:0 Özil (65.), 1:1 Bonucci (78. - 11m)

Kraj utakmice

9. serija: Neuer brani Darmianu! Hector pogađa! Njemačka je u polufinalu!

8. serija: De Sciglio od grede u mrežu! Boateng pogađa!

7. serija: Parolo pogađa! Kimmich buši Buffona!

6. serija: Giaccherini pogađa, Hummels pogađa!

U prvih pet udaraca, samo jednom su talijanski i njemački nogometaši bili precizni. Nevjerojatno!

5. serija: Neuer obranio Bonucciju! Schweinsteiger gađa preko gola!

4. serija: Pelle promašuje, Draxler pogađa!

3. serija: Barzagli pogađa, Özil pogađa vratnicu!

2. serija: Zaza promašuje, Buffon brani Mülleru!

1. serija: Insigne pogađa, Kroos pogađa!

Kraj 2. produžetka

120' - Izlazi Chiellini, ulazi Zaza.

119' - Prilika za Özila, ali ništa od svega, bliže se jedanaesterci.

111' - Zbog prekršaja nad Sturarom, Schweinsteiger je dobio žuti karton.

108' - Eder izlazi, ušao je Insigne

106 ' - Ostaje još 15 minuta igre, ako bude 1:1 izvodit će se jedanaesterci.

Kraj 1. produžetka

103' - Žuti za Giaccherinija zbog simuliranja

100'- Obje momčadi igrajuj kao da čekaju odluku s bijele točke.

91'- Počeo je prvi produžetak, žuti karton je dobio Graziano Pelle koji će također propustiti polufinale, ako Italija pobijedi

Kraj 2. poluvremena

90+3 - Slijede produžeci

90+1 - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

90' - Žuti karton za Hummelsa, koji će propustiti polufinale, ako Njemačka bude pobijedila

87' - Ušao je Darmian umjesto Florenzija, prva izmjena Talijana, smiješe nam se novi produžeci

81' - Probudila se Italija, vratila "iz mrtvih", sad je šansu imao Pelle.

78' - GOOOOL! Italija je izjednačila na 1-1! Bonucci je precizno izveo udarac s bijele točke, iako je Neuer pogodio stranu

77' - Jedanaesterac za Italiju, Boateng je igrao rukom u 16-ercu.

73' - Odličan pokušaj Graziana Pellea, njegov šut otišao je malo iznad grede.

71' - Umjesto Marija Gomeza ulazi Julian Draxler.

68' - Nova prilika za Njemačku, Gomez je ostao sam pred talijanskim vratarom, ali nije uspio svladali Buffona.

65' - GOOOL! 1:0 vodi Njemačka. Mesut Özil bio je strijelac. Njemačka je zabila iz akcije koja nije "mirisala" na gol, Gomez je pronašao s lijeve strane Hectora koji je ubacio u sredinu, a Özil iz blizine matirao Buffona.

59' - I treći žuti karton za Talijane, dobio ga je Parolo zbog visoko podignute noge prema Gomezu

57' - Samo minutu kasnije "požutio" je i Di Sciglio, koji nije bio te sreće kao Sturaro i preskočit će potencijalno polufinale.

56'- Stefano Sturaro dobio je žuti karton, ali moći će igrati u polufinalu, ako Talijani prođu, jer nije bio među opomenutima prije ove utakmice

54' - Kakav promašaj Thomasa Müllera! Svladao je Buffona, ali Talijani su izbacili s gol-linije. Müller, igrač koji je zabio deset golova na mundijalima, na eurima još čeka svoj prvijenac.

50'- Statistika kaže da je 15 od 18 golova u okršaju ove dvije reprezentacije postignuto u nastavku. Ne treba gubiti nadu da će se nešto ipak dogoditi

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, u prvih 45 minuta Njemačka i Italija ponudile puno uzbuđenja.

Kraj prvog poluvremena

45' - Teška taktička bitka zakuhala se tek pred kraj poluvremena, ali u Bordeauxu se mreže još nisu zatresle

44' - Sjajno je Giaccherini ubacio u sredinu, a Sturaro je nakon toga silovito šutirao i lopta je otišla u korner.

41' - Gomez je pokušao glavom šutirati, ali daleko od okvira gola, velika je borba s talijanskim braničima.

36' - Hector je centrirao, a Buffon nakon male nesigurnost ipak uhvatio loptu

30' - Odličan prolaz De Sciglija po lijevoj strani, ail njegov ubačaj je ipak blokirala njemačka obrana.

26' - Zatresla se mreža, ali nema pogotka. Schweinsteiger je napravio prekršaj u napadu nad De Scigliom pa je Kassai poništio njemački gol.

20' - Dobra lopta za Marija Gomeza, ali njemački napadač je malo zakasnio: Nijemci su prvi put načeli talijanski bedem

16' - Umjesto Khedire u igru ulazi Bastian Schweinsteiger

14' - Sami Khedira se ozlijedio i neće moći nastaviti utakmicu

10'- Pokušao je Özil proigrati suigrača, ali su dobro postavljeni Talijani presjekli to dodavanje. Conteova momčad primila je samo jedan gol na ovom Euru, Njemačka ni jedan!

3' - Korner za Italiju izveo je Florenzi, ali loptu nije dobro zahvatio Sturaro

1' - Počela je utakmica, utakmicu sudi Mađar Viktor Kassai.

20:59 - Minuta pljeska za žrtve u Bangladešu.

20:55 - Izvođenje himni posebno je emotivan trenutak za talijanske reprezentativce. Sreću im je zaželio i bivši reprezentativac Fabio Cannavaro, najbolji igrač SP-a u Njemačkoj, kad su "azzurri" bili svjetski prvaci

20:45 - Čak polovica igrača iz večerašnjih početnih postava Njemačke i Italije, igrala je u i polufinalu Eura 2012.

20:35 - Čak 16-orici igrača prijeti neigranje u polufinalu. S opomenom u utakmicu ulazi čak 11 Talijana i petorica Nijemaca.

20:15 - U momčadi Italije nema De Rossija, zbog problema s mišićem, završio je na tretmanu

20:00 - Poznati su početni sastavi obje momčadi:

19:45 - Navijači su stvorili sjajnu kulisu na ulicama Bordeauxa, odlična atmosfera trebala bi se prenijeti i na tribine stadiona.

SPEKTAKL U BORDEAUXU: /

Talijanski i njemački navijači izveli pravi šou

Najava: tradicija na strani Italije

U ovom dvoboju, tradicija je na strani Italije. Četiri puta igrali su s Nijemcima u eliminacijskoj fazi velikih natjecanja i četiri puta su Talijani izbacili "elf" što je podatak kojim se ne može pohvaliti ni jedna druga reprezentacija. Štoviše, mnogima je Njemačka "crna mačka", pitajte samo Engleze ili recimo Argentinu, koja bi bila bogatija za dva svjetska naslova, ali su 1990. i 2014. u finalu SP-a, Maradonu i Messija rastužili upravo Nijemci...

Pobjeda protiv Slovačke oraspoložila Nijemce

Snaga Italije leži u fenomenalnoj Juventusovoj obrani predvođenom vratarom Gianluigijem Buffonom te talijanskim BBC-jem Bonucci-Barzagli-Chiellini i taktičkoj snazi Conteove momčadi. "Azzurri" nisu na Euro došli u statusu favorita, poput domaćina Francuza, ali su dosad pokazali možda i najviše.

U osmini finala izbacili su europske prvake Španjolsku, svi na "čizmi" vjeruju da će se tako obračunati i s aktualnim svjetskim prvacima Nijemcima koji nisu tako uvjerljivi kao prije dvije godine u Brazilu, ali jezgra te momčadi je i dalje ista.

Dobra igra i uvjerljiva pobjeda protiv Slovačke (3:0) vratila je raspoloženje u Löwovu momčad koja je bila pod kritikom njemčakih medija.

'Priče o porazima su poput hladne kave'

Njemački izbornik Joachim Löw uvjeren je da njegova reprezentacija nema "talijanski" kompleks.

"Nismo ih nikada pobijedili u turnirima, ali nismo zbog toga u traumi. Prošlost mi ne znači put, te priče su mi poput hladne kave. Puno bolji je svježi espresso, nadam se da će imati još bolji okus u subotu", kazao je Löw.

U sastavu bi se ponovno na poziciji desnog beka mogao naći Kimmich, dok bi u napadu ponovno mogao od 1. minute zaigrati klasnični napadač Mario Gomez umjesto imenjaka Götzea.

Conte umirovio Del Bosquea

S druge strane, Talijani su na Euro ispraćeni s mnogo sumnji, ali sad se izborniku Antoniju Conteu svi klanjaju nakon što je u mirovinu poslao Vicentea Del Bosquea i izbacio Španjolsku. Talijanima je najveća zvijezda vratar Buffon, ali snaga "azzurra" je u zajedništvu i nevjerojatnoj požrtvovnosti.

'Nijemci najkompletnija momčad na svijetu'

Za Contea je Njemačka teži suparnik od Španjolske.

"Njemačka ima sve što je potrebno da budu snažna momčad budući da imaju tehniku, talent i fizikalije. Najkompletnija momčad na svijetu. Imaju snažne individualce, a i kao momčad su podjednako snažni. Smatramo Njemačku apsolutno najsnažnijim suparnikom na turniru", kazao je Conte kojeg muči kako će sastaviti vezni red.

Motta je suspendiran, a De Rossi ozlijeđen, bit će kako kaže, spreman maksimalno za pola sata igre. U sredini vezne linije utakmicu bi trebao započeti Sturaro. Candreva također ima problema s ozljedom i utakmicu bi mogao započeti na klupi.