Propala jedna od najljepših priča u povijesti olimpizma

Biatlonac Martin Fourcade donio je Francuskoj prvu zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u dohvatnoj utrci na 12.

10.2.2014.
18:16

Fourcade je imao jednu pucačku pogrešku, a na kraju je slavio s prednošću od 14.1 sekunde ispred Čeha Ondreja Moraveca i 24.2 sekunde ispred sunarodnjaka Jeana Guillaumea Beatrixa.

Za Fourcadea je to prvo olimpijsko zlato u karijeri i druga olimpijska medalja nakon srebra iz Vancouvera u utrci masovnog starta.

Legendarnom Norvežaninu Ole Einaru Björndalenu medalja je 'pobjegla' za 1.7 sekundi, a medalje su ga koštale tri promašene mete. Dosad je u karijeri Björndalen osvojio 12 olimpijskih medalja, a 13. bi bila rekordna na Zimskim olimpijskim igrama te bi preskočio sunarodnjaka Bjorna Daehlieja.

Bivši hrvatski reprezentativac Jakov Fak, koji danas nastupa pod slovenskom zastavom, zauzeo je na kraju 31. mjesto sa zaostatkom od dvije minute i 18.3 sekunde uz čak šest promašenih meta.