Austrijanka Elisabeth Görgl oduševila naciju!

U subotu su najbolje svjetske skijašice vozile spust Svjetskog kupa u Bad Kleinkircheimu.

7.1.2012.
13:18

Na oduševljenje domaćih navijača slavila je 30-godišnja Elisabeth Görgl s vremenom 1:48.40 koja je ušavši u cilj s vrha svrgnula Amerikanku Juliju Mancuso, do tada vodeću u poretku.

Inače, Lindsey Vonn nije bila na visini zadatka ovom prilikom, pa je nakon vrlo lošeg starta donekle popravljala vrijeme u nastavku vožnje, ali je u cilj ušla tek kao treća, iza Mancuso i švicarske skijašice Fabienne Suter. Na kraju je završila kao četvrta jer je Görgl sve skijašice pomaknula za jedno mjesto niže. Görgl je na prošlom Svjetskom prvenstvu u Garmischu osvojila zlatnu medalju i u spustu i u superveleslalomu, no ovo slavlje za nju je prva spustaška pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu. Prije ovoga je imala tri slavlja (dva veleslaloma i jedan superveleslalom). Time je Austrijanka skočila i na četvrto mjesto ukupnog redoslijeda Svjetskoga kupa.

Rezultati: 1. Elisabeth Görgl (Aut) 1:48.40 2. Julia Mancuso (SAD) +0.16 3. Fabienne Suter (Švi) +0.50 4. Lindsey Vonn (SAD) +0.55 5. Elena Fanchini (Ita) +0.64 ... Ukupni redoslijed: 1. Lindsey Vonn (SAD) 691 2. Marlies Schild (Aut) 540 3. Tina Maze (Slo) 406 4. Elisabeth Görgl (Aut) 405 ... Redoslijed u spustu: 1. Lindsey Vonn (SAD) 250 2. Elisabeth Görgl (Aut) 171 3. Tina Weirather (Lih) 135