Poveli u 27. sekundi susreta pa ostali bez 'teksta'

Tjedan u kojem su igrali na dva teška gostovanja hokejaši Medveščaka okončali su s dva poraza. Nakon poraza kod Klagenfurta na penale 3:2, Medvjedi su u nedjelju izgubili od lidera Villacha s 3:1

23.9.2012.
20:35

Kao i protiv Klagenfurta u petak, zagrebački je sastav sjajno otvorio susret. Protiv Klagenfurta su zabili u 43. sekundi utakmice, a protiv Villacha su poveli još i ranije, u 27. sekundi, kada je zabio Adam Naglich na asistenciju Brandona Bucka. Ipak, na izjednačenje se nije dugo čekalo budući je već u šestoj minuti za 1:1 zabio Antii Pusa. Druga trećina igre pripala je Villachu i to nakon što je Damon Derek zabio 12 sekundi prije njenog isteka. S minimalnim zaostatkom Medveščak je ušao u samu završnicu, a tada je, u posljednjoj minuti, bez vratara, primio gol za konačnih 3:1. Strijelac je bio Marco Pewal. Medveščaku je ovo četvrti ovosezonski poraz, a sljedeća utakmica donosi im u petak gostovanje kod Innsbrucka.

Villach - Medveščak 3-1 (1-1, 1-0, 1-0) Redoslijed: 1. Villach 11, 2. Znojmo 8 (-1), 3. Vienna Capitals 8 (-1), 4. Klagenfurt 8 (-1), 5. Graz 7 (-1), 6. Salzburg 6 (-1), 7. Medveščak 6..