KAKAV DAN ZA HRVATSKO SKIJANJE: / Trojica naših aduta plasirala se u drugu vožnju prvog slaloma u novoj sezoni

Elias Kolega je sa startnim brojem 23 imao deseto vrijeme prve vožnje

24.11.2019.
12:16
Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatski skijaški reprezentativci Elias Kolega, Istok Rodeš i Filip Zubčić plasirali su se u drugu vožnju prvog slaloma u novoj sezoni Svjetskog kupa u alpskom skijanju koji se održava u finskom Leviju, a najbrži u prvoj vožnji bio je Francuz Clement Noel. Noel je prvu stazu u Leviju prošao za 54.55 sekundi, a najbliži pratitelji su mu Britanac Dave Ryding (54.94) i Švicarac Ramon Zenhaeusern (55.21).

Među 30 najboljih i Filip Zubčić sa startnim brojem 70

Elias Kolega je sa startnim brojem 23 imao deseto vrijeme prve vožnje (55.88), a za vodećim Noelom je zaostao 1.33 sekundu. Tek nešto sporiji bio je Istok Rodeš (55.99) koji je startao kao 19.

Među 30 najboljih ugurao se i Filip Zubčić sa startnim brojem 70, koji je ostvario 29. vrijeme prve vožnje (56.80).

Vidović imao zaostatak 2.52 sekunde

Matej Vidović je sa zaostatkom 2.52 sekunde osvojio 37. mjesto, a Samuel Kolega nije stigao do drugog prolaznog vremena.

Druga vožnja je na rasporedu od 13 sati i 15 minuta.

Levi, slalom (m) - 1. vožnja 1. Clement Noel (Fra) 54.55 sekundi 2. Dave Ryding (VB) +0.39 3. Ramon Zenhaeusern (Švi) +0.66 4. Henrik Kristoffersen (Nor) +0.68 5. Christian Hirschbuehl (Aut) +0.78 6. Manfred Moelgg (Ita) +0.91 7. Daniel Yule (Švi) +0.94 8. Andre Myhrer (Šve) +1.00 9. Leif Kristian Netvold-Haugen (Nor) +1.16 10. ELIAS KOLEGA (HRV) +1.33 11. Michael Matt (Aut) +1.36 12. ISTOK RODEŠ (HRV) +1.44 13. Alex Vinatzer (Ita) +1.53 14. Sebastian Foss-Solevaag (Nor) +1.54 15. Sandro Simonet (Švi) +1.59 ... 29. FILIP ZUBČIĆ (HRV) +2.25 37. MATEJ VIDOVIĆ (HRV) +2.52 SAMUEL KOLEGA (HRV) nije završio utrku