SPORTSKA IKONA / Slovenska legenda se oprostila uz gotovo 20 tisuća navijača na Planici

Huber je oduševio u prvoj seriji skokom od 247 metara, a potom je u drugoj skočio na 242.5 metara, što mu je bilo dovoljno za pobjedu i ukupni naslov.

24.3.2024.
13:48

Austrijanac Daniel Huber pobijedio je na završnom natjecanju Svjetskog kupa u skijaškim skokovima na slovenskoj Planici, a superiornom pobjedom Salzburžanin je uspio nadmašiti sunarodnjaka Stefana Krafta u utrci za mali globus u skijaškim letovima.

ČETIRI SKAKAONICE /

Čudesni Slovenac: Peter Prevc pobjednik Garmischa

Ukupni pobjednik Svjetskog kupa Kraft zauzeo je četvrto mjesto, drugi je bio Slovenac Domen Prevc ispred Poljaka Aleksandra Zniszczola.

Slovenski skijaški skakač Peter Prevc oprostio se od natjecateljske karijere šestim mjestom u Planici. Nakon posljednjeg leta na kraju doletišta čekali su ga obitelj, prijatelji i ostali koji su ga podržavali tijekom šampionske karijere, kao i 19.130 ​​gledatelja.

Međunarodna skijaška federacija prekinula je natjecanje na nekoliko minuta nakon Prevčeva posljednjeg skoka, ostavivši trenutak slave za 31-godišnjaka iz Selške doline koji je u 15 sezona postigao brojne rekorde i ispisao veliki broj uspješnica.Od brojnih rekorda Peter Prevc se oprostio s 24 pobjede u Svjetskom kupu i ukupno 63 pojedinačna postolja.

Sa sunarodnjacima je bio dio svih 12 slovenskih ekipnih pobjeda, osvojio je četiri medalje na Olimpijskim igrama, tri na Svjetskim prvenstvima, a na SP-u je pet puta stao na pobjedničko postolje.