EMOTIVAN TRENUTAK U PJONGČANGU: / Vonn prosula pepeo preminulog djeda pokraj mjesta gdje osvojila olimpijsku medalju

Emotivna Amerikanka u Južnoj Koreji

23.2.2018.
12:20

Američka skijašica Lindsey Vonn prije nastupa na Zimskim olimpijskim igrama izjavila je kako će nastupe u Pjongčangu posvetiti preminulom djedu. U njegovu čast osvojila je brončano odličje u spustu, a u petak je rasula njegov pepeo po stijeni u blizini staze gdje se natjecala.

AMERIKANKA OPET OSTALA KRATKIH RUKAVA: Goggia senzacionalno slavila u spustu, najveća favoritkinja tek treća

"Znam da bi mu puno značilo da se vratio ovdje, jedan njegov dio će zauvijek biti u Južnoj Koreji", rekla je Vonn.

Njezin djed bio je inženjer u vojsci tijekom Korejskog rata, a umro je u 88. godinu u rujnu 2017.

"Želim dobro odskijati za njega, mnogo mi nedostaje, bio je veliki dio mog života. Pobijedit ću za njega", rekla je uoči početka Igara, ali iako nije uspjela slaviti u spustu, osvojenu broncu posvetila je njemu. Zlato je pripalo Talijanki Sofiji Goggiji.