ZUBČIĆ UZEO VRLO VRIJEDNE BODOVE U LUDOJ UTRCI NOĆNOG SLALOMA: / Nije bio zadovoljan vožnjom, ali sjajno je odvozio

Prvo mjesto je osvojio norveški skijaš Henrik Kristoffersen ispred sunarodnjaka Sebastiana Foss-Solevagga

22.12.2020.
21:35

Najbolji hrvatski skijaš, Filip Zubčić, osvojio je solidno 20. mjesto u napetoj utrci noćnog slalom u Madonni di Campiglio. Zubčić je tako osvojio vrijednih 11 bodova u skijaškom kupu, iako se prema njegovoj gestikulaciji u finišu utrke kako je vrlo nezadovoljan svojom vožnjom.

Prvo mjesto je osvojio norveški skijaš Henrik Kristoffersen ispred sunarodnjaka Sebastiana Foss-Solevagga. Uz Zubčića su nastupala još trojica naših skijaša, ali niti jedan nije uspio ući u drugu vožnju.

DRUGA VOŽNJA

21:34 - Solevagg nije uspio skinuti sunarodnjaka, drugo mjesto je uzeo. Pobjednik je Henrik Kristoffersen. Zubčić je završio na nelošem 20. mjestu.

21:31 - Niti Zenhausern ne može skinuti Kristoffersena. Na 12. mjestu je.

21:29 - Vinatzer nije uspio skinuti vodećeg, drugi je ušao kroz cilj. Zubčić pada na 18. mjesto.

21:28 - Feller je imao golemu prednost, ali sve mu se istopilo i završio je drugi.

21:26 - Pinturault isto ne može srušiti Kristoffersena, na trećem je mjestu. Zubčić je na 16. mjestu.

21:25 - Yule je završio na 17. mjestu, kriminalno loša vožnja. Zubčić sada najmanje može biti 20.

21:23 - Noel je isprva dobro vozio, ali napravio je par grešaka i ušao u cilj kao drugi. Zubčić pada na 15. mjesto.

21:22 - Strasser je drugi. Zubčić pada na 14. mjesto.

21:20 - Jeandet je zakačio vrata. Zubčić se ne miče sa svog mjesta za sada.

21:17 - Schwarz je treći. Zubčić je sada na 13. mjestu. Slijede posljednjih 10 skijaša.

21:15 - Michael Matt ide na osmo mjesto. Zubčić je 12.

21:13 - Kristoffersen je pomeo Grangea i preuzeo je prvo mjesto. Filip je sada 11.

21:11 - Gross je zakačio vrata i odustao. Filip je i dalje deseti, što je izvrsno.

21:10 - Ryding je na 11. mjestu, super za našeg Filipa.

21:08 - Grange je i dalje prvi, Moelgg je doskijao kao šesti, dakle Zubčić ide na deseto mjesto.

21:05 - Evo Hadalin ide na 13. mjesto.

21:03 - Grange je prvi i dalje. Melliard je završio utrku treći. Zubčić ide na deveto mjesto.

21:02 - Khoroshilov je četvrti, dakle pada naš Filip na osmo.

21:00 - Zubčić nije baš najbolje odvozio. Bilo je ponešto grešaka, ali sve u svemu i nije tako strašno. Za sada je sedmi.

20:52 Nakon šest skijaša vodeći je Jean Baptiste Grange. Zubčić će uskoro.

20:50 - Četvorica su za sada vozila, a samo Kranjec nije završio utrku.

20:45 Počela je utrka.

PRVA VOŽNJA

19:03 - Niti jedan od preostalih hrvatskih skijaša nije izborio drugu vožnju, a ponavljamo Zubčić je na solidnom 19. mjestu.

18:40 - Rodeš je vrlo loše odvozio i u cilj uzlazi kao 32., znači zadnji je.

18:39 - Kranjec je ušao u cilj kao 28. Sada je Rodeš na redu.

18:37 - Trideset skijaša je odvozilo svoje, sada nam još ostaju nastupi ostalih hrvatskih skijaša. Osim Zubčića nastupit će i Istok Rodeš koji starta 33., Matej Vidović koji starta 56. i Samuel Kolega koji će startati 59

18:35 - Marchant je 29. nema ugroze za Filipa.

18:34 - Read gotovo tri sekunde, zadnji je i ovo mu neće biti dosta za drugu vožnju.

18:33 - Nordbotten je zakačio vrata i prvi je skijaš koji nije završio utrku.

18:30 - Gross je izvrsno odvozio, na 13. mjestu je. Zubčić je sada 19.

18:28 - Braathen je 27. na ljestvici. Nema ugroze za našeg skijaša.

18:26 - Pertl je 19., znači za dlaku iza Zubčića.

18:25 - Gstrein je 21. u cilju. Super su to sve vijesti za našeg skijaša.

18:23 - Maurberger je 24. ovo je najgora vožnja do sada.

18:22 - Haugan je 21.

18:18 - Hadalin je ispred Zubčića, 15. je Slovenac, a naš je skijaš za sada na 18. mjestu.

18:17 - Nef isto na 18. mjesto.

18:16 - Hirschbuehl je ušao kao 18. Iza Filipa je.

18:14 - Grange ulazi u cilj kao 18.

18:13 - Veteran Moelgg ulazi u cilj kao 14. Dakle ispred našeg Zubčića je.

18:11 - Jakobsen je ušao zadnji u cilj. Dobro je.

18:11 - Zubčić je 16. za sada. Jako loša vožnja Zubčića, posljednji je s golemi +1.58 zaostatka. Jako je nezadovoljan bio pri ulasku u cilj. Ali ulazak u drugu vožnju vjerojatno neće biti upitan.

18:04 - Sada će naš Zubčić. Meillard ulazi u cilj kao 14., dakle jako loše.

18:05 - Matt je loše odvozio i na 11. mjestu je.

18:04 - Feller ulazi u cilj kao četvrti.

18:03 - Alex Vinatzer je treći. Sjajno je odvozio Solevaag, nitko ga za sada nije ugrozio.

18:01 - Strasser sa -0.88 ulazi u cilj i šesti je.

17:59 - Muffat-Jeandet ulazi u cilj ima vrijeme dovoljno za šesto mjesto.

17:57 - Dave Ryding ulazi u cilj sa 1.32 zasitatka, predzadnji je za sada.

17:56 - Khoroshilov nije dobro odvozio, posljednji je od osam skijaša.

17:54 - Schwarz nije dobro odvozio, šesti je.

17:52 - Zenhaesern je drugi ušao u cilj.

17:51 - Clement je četvrti. Sjajno je Solevaag odvozio.

17:50 - Kristoferssen je imao golem zaostatak i zadnji je.

17:48 - Pinturault je doskijao u ciljnu ravninu i treći je.

17:47 - Solevaag je skinuo Yulea za čak 0.70 stotinki.

17:46 - Počela je utrka... Prvi je vozio Švicarac Daniel Yule i upisao je vrijeme 48.12.

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić imat će tako priliku za ostvarivanjem najboljeg slalomskog rezultata u karijeri jer startat će na odličnom 16. mjestu. Naime, Zubčić je imao podosta sreće kada su startni brojevi u pitanju jer u posljednji trenutak nastup je otkazao Giuliano Razzoli, zbog korone, a Zubčić je tako dobio znatno više startno mjesto.

Zubčiću je do sada najbolji slalomski rezultat bio 15. mjesto i osvojio ga je baš na svom Sljemenu 2015. godine, a sada će imati priliku popraviti skor.

Osim Zubčića nastupit će i Istok Rodeš koji starta 33., Matej Vidović koji starta 56. i Samuel Kolega koji će startati 59