ZAGRIJAVANJE ZA 'VRAGOVE' / Ronaldova rapsodija protiv Seville

Hrvatski nogometaš Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Real, a član Seville Ivan Rakitić nije igrao zbog crvenog kartona zarađenog na kolu prije.

10.2.2013.
10:03
AP Images

Cristiano Ronaldo je u utakmici 23. kola španjolskog prvenstva u subotu, zagrijavajući se za utakmicu Lige prvaka protiv Manchester Uniteda koja se igra u srijedu, zabio hat-trick i asistenciju u pobjedi svog Real Madrida od 4-1 nad Sevillom.

Ronaldo je najprije asistirao Karimu Benzemi za prvi gol Reala u 18. minuti utakmice. Nakon toga je povećao vodstvo Madrižana na 2-0 osam minuta kasnije, a svoj drugi gol, kojim je rezultata povećan na 3-0, zabio je u 46. minuti. Svoj treći gol zabio je u 59. minuti. Ovo je njegov 21. hat-trick u karijeri i 17. u La Ligi.

Jedini gol za goste zabio je Manu u 87. minuti. Ronaldo je sada drugi strijelac španjolskog prvenstva s 24 postignuta pogotka, iza vodećeg Lionela Messija koji ima 34 pogotka.

Trećeplasirani Real je ovom pobjedom smanjio prednost drugoplasiranog gradskog rivala Atletica, koji u nedjelju igra protiv Rayo Vallecana, na četiri boda. Real ima 46 bodova nakon 23 kola, Atletico 50 s utakmicom manje, a prvoplasirana Barca, koja danas dočekuje Getafe, 59. Sevilla je 11. sa 29 bodova.