Balić i društvo ispunili obećanje!

Hrvatski rukometaši su se uspjeli podići nakon bolnog poraza od Francuza u polufinalu Olimpijskih igara te su pobijedili Mađarsku 33:26 (19:14) i osvojili brončanu medalju. To im je 11.

12.8.2012.
10:00

Bila je to druga pobjeda Hrvata protiv Mađarske na ovom turniru. Prvu su naši rukometaši ostvarili u skupini, kada su slavili s 26:19. Hrvatska je, tako, nastup na Olimpijskim igrama u Londonu okončala sa sedam pobjeda i samo jednim porazom, onim od Francuske 25:22 u polufinalu. Ovo je treća medalja za hrvatske rukometaše na igrama, nakon zlata u Atlanti 1996. i Atene 2004. godine. Isto tako, pobjedom naših rukometaša je postalo jasno kako će Hrvastka u Londonu osvojiti šest medalja, što je najveći ulov hrvatske ekspedicije na igrama. U Ateni i Pekingu su hrvatski sportaši osvajali po pet medalja... http://www.youtube.com/embed/8ygiPm9Ujwk?rel=0&modestbranding=1

''Iznad svih – Hrvatska!'', čuo se standardni poklič hrvatskih reprezentativaca u pobjedničkom zagrljaju nakon utakmice. Hrvati se zasluženo vraćaju kućama kao pobjednici, jer su ostavili odličan dojam na ovom turniru, osim u onoj samo jednoj kobnoj utakmici, protiv Francuza.

Taj su poraz naši rukometaši očito uspjeli preboljeti, jer su utakmicu protiv Mađarske za broncu opet odradili na onoj visokoj razini na kojoj smo ih navikli gledati u Londonu, a nakon završetka utakmice su bili vrlo veseli prilikom slavlja.

Mađarska je imala četiri vodstva u utakmici za broncu, 1:0, 2:1, 3:2 i 4:3. Kada je Hrvatska prvi puta povela pogotkom Vorija u 9. minuti 5:4, vodstvo više nije ispuštala do kraja. Na poluvremenu je bilo 19:14, a u nastavku je Hrvatska povela dva puta i sa sedam golova razlike. Mađari su serijom 4-0 smanjili s 23:16 na 23:20, ali je Hrvatska ubrzo nakon toga pobjegla na šest, pa na osam, onda i na najvećih devet golova razlike i pitanje pobjednika je, dakako, bilo odlučeno...

"Svaka medalja na OI je medalja. Šteta za utakmicu protiv Francuza, no uspjeli smo se skupiti. Nije bila lagana utakmica, pogotovo prvih 15 minuta, ali dobro smo trčali. Čestitke dečkima, svaka čast. Dva mjeseca smo bili skupa, nije nam bilo lako, no stvarno sam sretan zbog njih, sebe, svih navijača. Ovo je rekord, mislim, koliko smo osvojili medalja na OI. Čestitam svim sportašima koji su bili u Londonu, pogotovo onima koji su osvojili medalju", bile s prve riječi izbornika Slavka Goluže nakon utakmice koji je objasnio i kako je podigao igrače nakon bolnog poraza:

"Oni su emotivci, oni izgaraju u svakoj utakmici, previše se troše i jednostavno vidjelo se na njima da žele. Nismo dugo sastančili, osjetio sam na njima da se žele iskupiti za onaj poraz i svaka im čast", kazao je Goluža.

KRAJ UTAKMICE! HRVATSKA JE POBIJEDILA MAĐARSKU 33:26 I OSVOJILA BRONCU!

60' - Duvnjak zabija šesti gol za 33:25.

58' - Alilović je upisao 14. obranu!

57' - Harsanyi zabija za 32:25.

56' - Nagy zabija svoj šesti gol za 31:24. Atrakcija na terenu, Čupić je poslužio Lackovića koji zabija cepelin!

55' - Mađari su preko Zubaija uspjeli zabiti (31:23).

54' - Mađari su se 'raspali'! Štrlek im je zabio za 31:22, a njihov izbornik pozvao minutu odmora.

53' - Duvnjak nas odvodi na +7 (29:22), a Čupić odmah nakon njega na 30:22.

52' - Deseta obrana Alilovića!

51' - Alilović brani pokušaj Zubaija, a Duvnjak pogađa za 28:22.

50' - Putics zabija za 27:22.

48' - Čupić sa sedam metara postavlja 27:21.

46' - Buntićev prvi gol za 26:21.

45' - Lacković postiže svoj šesti gol za 25:21.

44' - Čupić zabija za 24:20, ali Mađari vraćaju tri razlike 24:21.

43' - Hrvatska je pet minuta bez pogotka. Lekai smanjuje na tri razlike (23:20).

41' - Ivancsik vraća Mađare na 23:19. Goluža zove minutu odmora.

40'- Lekai trese mrežu sa crte za 23:18.

38' - Duvnjak je zabio dok smo imali dva igrača manje. Mađari uzvraćaju, sada je 23:17 za Hrvatsku.

37' - Zubai zabija za 22:16.

35' - Kopljar je zabio svoj treći gol. Hrvatska vodi 22:15.

34' - Štrlek sa krila poentira za 21:15.

33' - Lacković je zabio za 20:14, a Putics za 20:15.

POČEO JE NASTAVAK SUSRETA

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

30' - Putics zabija za 19:14.

29' - Alilović je spasio svoj gol, a Kopljar na drugoj strani zabio za 19:13.

28' - Mađari smanjuju na 18:13.

27' - Novi gol Kauboja za 17:12, a Čupić trese mrežu za 18:12.

26' - Harsanyi je nezaustavljiv. Zabio je svoj šesti gol za 15:12, ali zabija i Duvnjak 16:12.

25' - Lacković zabija za 15:11, prvi put imamo četiri gola prednosti!

23' - Kopljar trese mrežu. Opet smo na +3 (14:11).

23' - Alilović brani, Čupić zabija, ali mrežu trese i Nagy. Hrvatska ima prednost od dva gola (13:11).

22' - Štrlek je zatresao mrežu za vodstvo Hrvatske 12:10.

21' - Harsanyi zabija svoj peti gol za 11:10.

20' - Alilović opet brani, a Čupić zabija za 11:8. Mađari smanjuju na 11:9.

19' - Štrlek zabija za 10:8, a na drugoj strani Alilović upisuje prvu obranu.

18' - Harsanyi je precizan sa sedam metara za 9:8.

17' - Vori je zabio za 9:7.

16' - Zubai smanjuje na 8:7.

15' - Lacković se vratio u igru i odmah zabio za 8:6.

13' - Nagy je opet isključen zbog udaranja Duvnjaka.

12' - Nagy je zabio svoj treći gol za 6:6, ali Čupić je precizan za 7:6.

10' - Vadkerti je zaradio isključenje, prva obrana mađarskog vratara.

9' - Harsanyi je zabio svoj treći gol za 5:5, no Štrlek uzvraća i zabija za 6:5.

8' - Nagy je zaradio isključenje jer je ozlijedio Lackovića. Vori zabija prvi gol za prvo vodstvo Hrvatske od 5:4.

7' - Zabili su Harsanyi i Čupić. Sada je 4:4.

6' - Duvnjak zabija za 3:3.

5' - Nagy je opet precizan za vodstvo Mađara 3:2.

4' - Nagy je zabio za 2:1, ali Lac uzvraća za 2:2.

3' - Lacković je izjednačio na 1:1.

1' - Počela je utakmica. Čupić je u prvom napadu pogodio stativu, a Mađari poveli s 1:0.