KAKO JE DOBRO, VIDJETI VAS OPET / Veličanstvena Hrvatska razvalila moćne viceprvake Španjolce i oduševila rukometnu Europu na startu EP-a

Hrvatska rukometna reprezentacija razvalila je moćnu Španjolsku u 1. kolu skupine B EP-a. Nakon utakmice u kojoj smo uživali možete pratiti emisiju 'Vrijeme je za rukomet'

12.1.2024.
22:08
DPA/PIXSELL/PIXSELL

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u petak je navečer odigrala senzacionalnu utakmicu u 1. kolu skupine B EP-a. Izabranici Gorana Perkovca pobijedili su aktualne europske viceprevake - moćne Španjolce sa 39-29. Naši su rukometaši u prvih 30 minuta u potpunosti deklasirali Furiju. Španjolci nisu znali kako odigrati na 6-0 postavljenu obranu, a Tin Lučin je, ušavši s klupe, u prvom dijelu zabio 5 komada. Drugi dio donio je blitzkrieg. U prvih 4 minute, naši su ubili u pojam Španjolce.

KOŠMAR ORLOVA /

Srbija bila na pragu senzacije, a onda nevjerojatno prokockala pobjedu

Uz njega, Mario Šoštarić je bio 3-3 u golovima u prvom dijelu. Na poluvrijeme smo otišli sa +4 (14-18). Nevjerojatnih 20 prvih minuta gledalo je više od 7 000 hrvatskih navijača u SAP Areni. Imali smo u jednom trenutku i 12-6 vodstvo, ali do kraja su Španjolci uspjeli ipak malo smanjiti zaostatak. Perez de Vargas Moreno, golman Španjolske, u prvih 30 minuta je imao 0 obrana, a braća Dušebajev su u rubrici golovi isto bili na nuli. U prvih 3 i pol minuta nastavka, Hrvatska je napravila blitzkrieg i u 34. imali 14-22 - + 8, a u 36. na semaforu je stajalo 15-24 za naše, a u 37. je bilo 16-25.

"Je li ja to dobro vidim, dajte mi naočale, jer ja to dobro vidim? Imamo 9 razlike", kazao je Nikša Kaleb, a potom poentirao:

"Luka Cindrić igra kao leptirić".

Devet puta u utakmici do 46. smo imali +9, a u 47. smo imali i +10 - 23-33. U 50. Hrvatska je vodila i 11 razlike (23-34)…

"Hvala majkama što su ih rodile", poentirao je Nikša Kaleb u trenucima razbijanja Španjolske. MVP utakmice je bio Ivan Martinović sa 8 golova, Perez de Vargas Moreno je skupio samo jednu obranu kod Španjolske iz 26 šuteva naših - to je mizernih 3.8%. Mario Šoštarić je postigao isto 8 golova kao i Martinović, Tin Lučin je zabio 5 golova, Načinović 4, a Srna i Klarica po tri. Mandić je imao 5 obrana, a Ivić 3.