Ovo rukomet još nije doživio! Debakl epskih razmjera!

Rukometaši Španjolske na impresivan su način osvojili zlatnu svjetsku medalju. U finalnom je ogledu domaćin Svjetskog prvenstva posramio Dansku i pobijedio 35:19 (18:10).

27.1.2013.
16:02

U pitanju je rekordna pobjeda u svim dosadašnjim finalima svjetskih prvenstava. Dosadašnji je rekord držala Švedska, koja je daleke 1958. godine pobijedila Čehoslovačku 22:12. Apsolutno ništa u 20. minuti nije ukazivalo da će se Španjolska na ovakav način poigrati s reprezentacijom koja je prije samo dva dana očitala pravu rukometnu lekciju Hrvatskoj. U 20. minuti je Španjolska imala 9:8, nakon čega je uslijedila strašna serija do kraja poluvremena. Prvih pola sata igre je završilo uz 18:10 Španjolske. Na startu drugog poluvremena Danska je zabila prvi pogodak, a onda je uslijedila nova španjolska oluja izražena s – osam pogodaka zaredom! Otišli su tako Španjolci na nevjerojatnih 15 pogodaka prednosti, a Danska je i tada, ali još i ranije, djelovala potpuno smlavljeno i razbijeno. Španjolci su radili što su htjeli, pogotovo u napadačkom smislu. Izgledalo je kako mogu zabiti pogodak iz svih pozicija, a Dance su zapravo slomili njihovim oružjem – kontrama. Španjolska je imala realizaciju 68 posto (35 gola iz 54 pokušaja)! Španjolcima je ovo drugi svjetski naslov u povijesti, premijerni su osvojili 2005. godine, a podsjetimo da su na posljednjem prvenstvu bili brončani. Danci su prije dvije godine također izgubili finale, tada od Francuza. Sa sedam pogodaka prvi strijelac Španjolske bio je Joan Canellas. Šest je postigao Valero Rivera, a po pet Maqueda i Aguinagalde. Vratar Šterbik je upisao 14 obrana. Na drugoj strani su četiri gola postigli Kasper Sondergaard i Mollgaard.