HRVATSKA - DANSKA 17:26 / Potpuni raspad Kraljica šoka na kraju susreta: Danska 'napunila' Hrvatsku i ispratila nas s Europskog prvenstva

Danska je svladala Hrvatsku i tako nas ispratila s Europskog prvenstva

12.11.2022.
16:11
Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatske rukometašice doživjele su poraz i u drugoj utakmici glavne runde Europskog prvenstva, a u subotu su u Ljubljani bolje od njih bile Dankinje sa 26-17 (14-8).

PRAVI BATMAN /

Gvardiol odigrao cijelu utakmicu za svoj Leipzig, i to s maskom. Nema briga za SP

Najbolja u hrvatskoj reprezentaciji bila je Katarina Pavlović sa šest pogodaka, tri je postigla Lara Burić, a po dva Valentina Blažević te sestre Paula i Stela Posavec. Tea Pijević je završila dvoboj sa 11 obrana.

Strijelce Danske predvodila je Kristina Jorgensen sa pet pogodaka, a četiri je postigla Mie Hoejlund. Vratarka Althea Reinhardt sakupila je 11 obrana.

Slab ulazak Danske, slabiji Hrvatske

Hrvatske rukometašice su protiv Danske bile pod imperativom pobjede, jer su samo dva boda ostavljala izabranice Nenada Šoštarića u igri za polufinale. Promašeni 'zicer' Katarine Ježić i nerealizirani sedmerac Valentine Blažević na početku dvoboja bili su loša najava onoga što će se događati na parketu Arene Stožice u Ljubljani.

Dodajmo tome i da je "kraljicama šoka" bilo potrebno gotovo sedam minuta za prvi pogodak, a onda još osam za drugi, rezultat na polovici prvog poluvremena i nije bio toliko loš, jer su Dankinje imale pet pogodaka prednosti (2-7).

I dok je obrana na čelu s Teom Pijević (6 obrana) djelovala prilično dobro, napad je bio nedopustivo sterilan da bi se moglo razmišljati o pobjedi. Naime u prvih 20 minuta Hrvatska je postigla tri pogotka, od toga samo jedan iz igre. No, tada su od 21. do 24. minute hrvatske rukometašice postigle tri uzastopna gola i stigle na samo tri pogotka zaostatka (6-9).

U zadnju minutu poluvremena Hrvatice su ušle sa -4 (8-12), a onda je u razmaku od 45 sekundi Tranborg dvaput s vanjske pozicije zatresla mrežu i donijela Danskoj ugodnih +6 (8-14) za drugo poluvrijeme.

Nije bilo snage

Početak drugog poluvremena pokazao je da hrvatska reprezentacija može igrati ravnopravno protiv Dankinja kojima je na obranu "5-1" trebalo više od devet minuta za prvi pogodak u nastavku. Hrvatska je u tom razdoblju došla do tri gola i smanjila zaostatak na -3 (11-14).

Došle su Šoštarićeve izabranice i na -2 (13-15), ali to je bila posljednja prilika da utakmica dobije dramatičan zaplet.

Tada je uslijedila danska serija od tri gola za 13-18, da bi nakon pogotka iz kontranapada Andree Hansen ta prednost ponovno narasla na +6 (14-20) u 48. minuti. Kad je Vinter Burgaard pogodila za sedam golova prednosti (14-21) bilo je jasno da će se Hrvatska oprostiti od pokušaja novog ulaska u borbe za odličja.

Bronačane s posljednjeg Europskog prvenstva će za četiri dana igrati protiv Švedske, ali to će za Hrvatsku biti utakmica bez nekog velikog rezultatskog značaja.

Danska je sa šest bodova privremeno zasjela na vrh ljestvice skupine 1, ispred Norveške koja ima 4, baš kao i trećeplasirana Slovenija. Švedska je četvrta sa dva boda, a toliko ih ima i Hrvatska koja je na petom mjestu. Zadnja je Mađarska bez bodova.

HRVATSKA - DANSKA 17-26 (8-14)

HRVATSKA: Bešen 3, Pijević 11 obrana; P. Posavec 2, Krsnik, S. Posavec 2, L. Kalaus 1, D. Kalaus, Ježić, Japundža, Pavlović 6 (4), Burić 3, Šimara, Debelić 1, Barišić, Blažević 2, Prkačin

DANSKA: Toft, Reinhardt 11 obrana; S. Iversen 1, A. M. Hansen, Heindahl, Tranborg 3, A. U. Hansen 2, Jorgensen 5 (2), Jensen 1, Vinter 2, Petersen 1, Hoejlund 4, Friis 3, R. Iversen, Halilčević 1, Moeller 3 (3)

Uživo: Europsko rukometno prvenstvo za žene

Drugi krug natjecanja

Hrvatska - Danska (17:26)

----
Danska je na kraju slavila s velikom razlikom, 26:17, i Hrvatska je ispala s Europskog prvenstva...

60' - Novi gol Dankinja, 26:17

60' - Pijević opet brani, s druge strane Burić ponovno zabija

58' - Bunić pogađa nakon lijepe akcije, 25:16

58' - Deset razlike za Dansku

57' - Jergensen pogađa za 24:15

55' - 23:15, Danska ide prema uvjerljivoj pobjedi

54' - Promašujemo sada i sedmerac

53' - Bešen sjajno brani

50' - Krasna akcija Dankinja, 22:15

50' - Evo našeg pogotka, 21:15

49' - Debelić promašuje zicer, Dankinje na najvećih plus sedam...

48' - Ide Danska na plus šest, ponovno

47' - 19:14 za Dansku

47' - Pavlović pogađa za 18:14

46' - Deseti sedmerac za Dansku...

45' - Novi sedmerac za Dansku, novi gol, 17:13

43' - Dvije minute kazne za naše cure, novi sedmerac za Dansku i to je 16:13

43' - Sedmerac za Hrvatsku i precizna je Pavlović, 13:15, evo nas na minus dva

42' - Peti nerealizirani sedmerac Danske!

40' - 15:12, naše cure izgledaju puno bolje u drugom dijelu

39' - Nažalost smo i mi malo stali, Dankinje zabijaju, 15:11

39' - Dankinje još uvijek nisu postigle pogodak u drugom dijelu

37' - Mijenjamo golmanicu i odmah je urodilo plodom. Bešen je obranila sedmerac, pa Pijević skida zicer napad kasnije

35' - Opet živu loptu hvata Pijević, nevjerojatna je, s druge strane Posavec pogađa za 14:11

34' - Pavlović promašuje, šteta

32' - Sjajna obrana naše obrane i za kraj brani Pijević, njezina osma obrana, s druge strane Debelić pogađa za 14:10

31' - Sedmerac za Hrvatsku na početku drugog dijela, 14:9

31' - Evo nas natrag, nadamo se boljem drugom poluvremenu Hrvatica

Kraj prvog dijela. Danska vodi šest razlike iako smo se na trenutak primaknuli na minus tri. Pijević dobro brani, ali nama napad opsano "šteka"...

30' - Još jedan pogodak Danske, 14:8

30' - Danska drži tih plus pet...

29' - Paula Posavec zabija za 12:8

29' - Novi pogodak i novo isključenje kod Dankinja

28' - Kalaus pogađa, 11:7

27' - Dvije minute za Dankinje, imat ćemo igračicu više

26' - Jergensen sigurna, 11:6

26' - Novi sedmerac za Dansku, taman kad smo se malo razbudili, Dankinje opet imaju priliku za plus pet

25' - Dankinje uzvraćaju, 10:6

25' -Bravo Posavec! Brzi pogodak za 9:6

24' - Dugo smo se mučili, a onda je Blažević pogodila za minus četiri

22' - Evo napokon gola iz igre, Posavec za 9:4

22' - Pijević upisuje novu obranu, ali to nam, nažalost, za sada ništa ne znači

21' - Hrvatska je postigla samo jedan gol iz igre, s druge strane Dankinje ponovno imaju sedmerac i to je 9:3

20' - Pavlović ponovno sigurna sa sedmerca

19' - Da nema Pijević već bi pričali o debaklu

19' - Jorgensen je pogodila za 8:2

18' - Mučimo se u napadu, strašno se mučimo...

17' - Već peta obrana Pijević danas, naša najsvjetlija točka danas

16' - Japundža je pogodila dansku vrataricu u lice i zaradila isključenje

16' - Danska sve lakše i lakše dolazi do pogodaka

15 ' - Napokon pogodak, Pavlović je zabila za 6:2

14' - Ponovno Pijević brani, njezina treća obrana, ali odmah s druge strane gubimo loptu

13' - Dankinje za sada izgledaju premoćno u obranu, ne možemo im ništa

12' - Japundža je napravila prijestup, greška na grešku, ali spašava Pijević s druge strane

11' - 6:1, Danska

11' - Nova greška naših rukometašica... Gubimo previše lopti, promašili smo sedmerac i nekoliko zicera, u prvih 11 minuta imamo svega jedan gol

10' - Primili smo gol za 5:1 iako imamo igračicu više

10' - Krsnik je lijepo prošlo, gađala i pogodila gredu

9' - Bit će prve dvije minute kazne na današnjoj utakmici, Šoštarićeve cure će imati igračicu više

9' - Krasan pogodak Dankinja, lijep, prizeman udarac i to je 4:1

7' - Blažević na 'žgance' zabija naš prvi gol, Dankinje odmah uzvraćaju topovskim udarcem

7' - Novi sedmerac za Dansku, brani Pijević! Bravo!

6' - Još uvijek čekamo prvi gol Hrvatske...

4' - Promašili smo sedmerac, a onda i Dankinje, no one će imati drugu priliku koju također promašuju. Nervozan ulazak u utakmicu

2' - Danska iz krasne kontre zabija za 2:0. To je njihovo možda i najjače oružje

2' - Dankinje su nas dva puta počastile, ne i treći. 1:0 za Dansku

1' - Krsnik je promašila zicer

1' - Dankinje su imale prvi napad, pogriješile su, ali su Hrvatice uzvratile istom mjerom

1' - Počeo je susret odluke za Kraljice šoka. Pobjedom ostaju u igri za nastavak natjecanja, remijem samo teoretski dok nas poraz od Dankinja šalje kući! Sretno cure!

Na PLAYU prati UŽIVO sve utakmice Europskog rukometnog prvenstva za žene – potpuno besplatno!