Velika pobjeda bacila cijelu Srbiju u trans!

Rukometaši Srbije prvi su polufinalisti Europskog prvenstva. Domaćini su se osigurali nastup među četiri najbolje momčadi turnira nakon što su pobijedili Šveđane rezultatom 24:21.

23.1.2012.
22:29

Šveđani su u prvih deset minuta kontrolirali ritam utakmice, te su imali rezultatsku prednost od 6:3. Međutim, tada kreće prepoznatljiva igra Srbije koja podiže razinu svoje obrane i u idućih 20 minuta dozvoljava Šveđanima svega pet golova, a zabija 11. S rezultatom 14:11 u korist domaćina se otišlo na predah. Prvih 15-ak minuta nastavka utakmice proteklo je igri gol za gol, a onda Šveđani golom Jakobssona dolaze do minimalnog zaostatka (20:19) osam i pol minuta prije kraja. Međutim, reprezentacija Švedske tada ostaje šest minuta bez postignutog gola i Srbi se ponovno odljepljuju na, pokazalo se nedostižna, četiri pogotka razlike. Ekdahl Du Rietz smanjio je minutu i pol prije kraja na -2, ali idućem napadu Žarko Šešum zabija za otklanjanje bilo kakvih dilema do kraja susreta. Srbija je pobjedom došla do sedmog boda na ljestvici skupine I, kojim si je osigurala nastup u polufinalu. Švedska je s druge strane izgubila i matematičke šanse za prolaz u polufinale. Recimo još da je najefikasniji igrač Srbije bio Marko Vujin sa pet pogodaka, dok 'gostima' nije pomoglo ni osam golova Ekdahla kao ni 18 obrana Johana Sjöstranda.

Makedonija – Poljska 27:25 Danska – Njemačka 28:26 Srbija – Švedska 24:21

Redoslijed: 1. Srbija 7 2. Njemačka 5 3. Danska 4 4. Makedonija 3 5. Poljska 3 6. Švedska 2