Siguran start Đokovića

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedio je Pol-Anrija Matjea u prvom kolu Australijan opena

14.1.2013.
9:32

Prvi reket sveta uspešno je započeo odbranu titule na Australijan openu, pošto je u prvom kolu rutinski savladao Francuza Pol-Anrija Matjea rezultatom 3:0 (6:2, 6:4, 7:5).

Protivnik Đokoviću u drugoj rundi prvog Gren slem turnira sezone biće Amerikanac Rajan Herison koji je pobedio Santijaga Hiralda iz Kolumbije sa 2:6, 6:4, 7:5, 6:4.

Najbolji teniser sveta je bez problema preskočio prvu prepreku i protiv 64. igrača na ATP listi je odigrao koliko je bilo potrebno.

Đoković je u prvom setu maksimalno iskoristio loš servis protivnika i rutinski dobio ovaj deo meča, a ništa manje lako nije došao ni do drugog seta u kom mu je bio dovoljan jedan brejk.

Tek u trećem setu Francuz je počeo da servira bolje, ali ipak nedovoljno da bi meč odveo u četvrti set.

Srpski teniser u odlučujućim trenucima podiže nivo igre i očekivano dolazi do trijumfa i plasmana u drugug rundu Australijan opena.