Šok za hrvatsku reprezentaciju!

Iako su ih mnogi već vidjeli u finalu sa Srbijom, hrvatski vaterpolisti izgubili su u polufinalu Svjetskog prvenstva od Italija sa 9:8 (1:0,2:1,5:3,1:5).

28.7.2011.
18:39

Loše tri četvrtine izabranika Ratka Rudića, vaterpolisti Italije su znali iskoristiti i potpuno zasluženo izborili su finale sa Srbijom. Hrvatska je do prvog pogotka došla tek 25 sekundi prije kraja druge četvrtine, a u tom trenutku već smo gubili 3:0.

Momčad Alessandra Campagne očito je izvukla pouke iz nedavnih poraza u Svjetskoj ligi, kao i onog u finalu Europskog prvenstva prošle godine u Zagrebu. U trećoj četvrtini gotovo svaki udarac završavao je u golu, a i u takvoj igri bolje su se snašli Talijani koji su tu četvrtinu dobili sa 5:3.

Tek u posljednjoj četvrtini Hrvatska je odigrala kako zna i dobili smo taj dio igre sa 5:1, ali za preokret je bilo prekasno, te nas čeka borba za broncu protiv Mađara, koji su izgubili od Srbije već dobivenu utakmicu.

"Ulazak u utakmicu nije bio dobar, ali ne da se ekipa opustila. Važnost utakmice očito ih je blokirala. Šutevi su bili bez snage, nije bilo agresivnosti, bili smo previše spori u obrani, a nismo mogli ni s igračem više. Kad smo se počeli vraćati primili smo određene golove koje nismo trebali primiti. Na kraju nije bilo više vremena za stizanje. Italija je zasluženo ušla u finale", rekao je Rudić nakon utakmice.

Najbolji strijelac naše reprezentacije bio je Bošković sa tri gola, Sukno je zabio dva, a po jednom su se u listu strijelaca upisivali Burić, Dobud, Joković. Vratar Pavić imao je samo četiri obrane. Kod Talijana najbolji je bio Giorgetti sa tri pogotka.

Mađari su vodili sa 5:1 (u 10. minuti), sa 10:6 (u 18.), pa sa 12:8 (15 sekundi prije kraja treće četvrtine), a u finale su se ipak plasirali Srbi, pobijedivši trostruke olimpijske pobjednike nakon produžetaka sa 15:14 (1:2, 5:7, 3:3, 4:1 - 1:0, 1:1).

Mađari su nakon vodstva od 13:10, šest minuta prije kraja, naprosto stali, šutevi iz daljine nisu im išli, a sidraše nisu znali koristiti. Mađarskom izborniku Kemenyju nije pomogla ni zamjena vratara pri omjeru 13:13, četiri minute prije produžetaka.

"Mađari su nas 'ubili' u prvom dijelu. Ni ja ne znam kako smo se vratili. To nema veze s taktikom, to što su pokazali moji igrači ili imate ili nemate. U 45 dana tri smo puta morali dolaziti u top-formu, nije lako, ali sad u finalu moramo odigrati svoju najbolju utakmicu. Očekujem finale Hrvatska – Srbija i to bi bio istinski spektakl", kazao je odmah nakon utakmice srpski izbornik Dejan Udovičić.