SENZACIJA NAD SENZACIJAMA / Maroko je izbacio Španjolce i plasirao se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Tekstualni prijenos utakmice od 16 sati mogli ste pratiti na portalu Net.hr

6.12.2022.
14:55

Maroko je prošao u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca u utakmici protiv Španjolske. Briljirao je u raspucavanju jedanaesteraca vratar Bono, koji je obranio sva tri udarca Španjolcima.

Glavnina utakmice prošla je u dominaciji Španjolske kada je u pitanju posjed pa su tako španjolski igrači imali skoro 70 posto loptu u svojim nogama tijekom prvog poluvremena. No, u prvih 45 minuta Španjolska je imala tek jednu opasnu situaciju pred marokanskim vratima, dok su Marokanci nekoliko puta, prvenstveno ubacivanjem, stvarali paniku pred Unai Simonom.

U nastavku se još češće igralo na marokanskoj polovici travnjaka, ali osim upornih kratkih dodavanja s jedne na drugu stranu ništa konkretno nisu radili igrači Luisa Enriquea. Najbolju šansu imao je Dani Olmo u 95. minuti kada je vratar Maroka Bono zaustavio njegov ubačaj kojeg su svi propustili.

Bono heroj utakmice

U produžecima je dodatno porastao pritisak Španjolaca, ali najbolju šansu, u 104. minuti, imao je Marokanac Cheddira čiji je šeprtljavi udarac iz blizine obranio Unai Simon. U samom finišu Sarabia je za Španjolsku pogodio vratnicu. O pobjedniku se tako odlučivalo u udarcima s bijele točke gdje je odličan bio marokanski vratar Bono s dvije obrane. Zaustavio je udarce Solera i Busquetsa, dok je Sarabia pogodio vratnicu, ali je i tada Bono pogodio stranu.

Maroko će u subotu, s početkom u 16 sati, igrati četvrtfinalni susret protiv pobjednika dvoboja Portugala i Švicarske. Taj se, posljednji susret osmine finala, igra u utorak navečer s početkom u 20 sati.

Tijek utakmice

Osmina finala Svjetskog prvenstva

Maroko - Španjolska 0:0 (3:0)

Sastavi:

Maroko: Bono - Hakimi, Aguerd, Saiss, Mazraoui - Ounahi, Amrabat, Amallah - Ziiyech, En-Nesyri, Boufal

Španjolska: Simon - Llorente, Rodri, Laporte, Alba - Gavi, Busquets, Pedri - Torres, Asensio, Olmo

Kraj utakmice

PENALI:

Maroko vodi! Sabiri dovodi svoju reprezentaciju u vodstvo!

Promašaj Sarabije! Pogodio je u stativu i Maroko ima 1:0 nakon prve serije!

Maroko ide na 2:0! Zabija Ziiyech!

Brani Bono sada i ostaje 2:0 za Maroko!

Brani sada i Simon za Španjolsku i i dalje stoji 2:0 za Maroko!

Brani Bono i Busquetsu i Maroko je i dalje na 2:0!

Hakimi hladnokrvno zabija za 3:0 i Maroko odlazi u četvrtfinale SP-a!

120+3' Kraj drugog produžetka! Pucat će se penali!

120+2' Sarabia pogađa stativu u posljednjem napadu u produžetku.

120' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

115' Imao je sada priliku i Amrabat koji je uzeo loptu i gurnuo Cheddiru, ali je cijelu situaciju zakomplicirao napadač Maroka i izgubio loptu u odličnoj poziciji.

112' Saiss je sada ostao ležati na travi, moguće da je i on pretrpio ozljedu u ovom ogledu… Pružali su mu pomoć, ali čini se da će kapetan Maroka nastaviti ovaj susret.

106' Krenuo je drugi produžetak.

Kraj prvog produžetka

105' Uh, dobra prilika za Marokance sada! Cheddira je provukao loptu do sjajne pozicije nakon dodavanja Ounahija. Pucao je, ali obranio mu je Simon mrtvu šansu.

97' Alba i Olmo izlaze kod Španjolske, a ulaze Ansu Fati i Balde.

96' Williams je ubacio s desne strane, ali nije ni to prošlo.

91' Počeli su produžeci.

90+5' Igrat će se produžeci.

90+1' Soler je na drugoj vratnici iz slobodnog udarca pronašao samog Moratu, koji je pucao preko gola.

90' Pet minuta sudačke nade za Španjolce i Marokance, ako ne - idemo u produžetke!

83' Igra je nakratko zaustavljena jer se Nayef Aguerd ozlijedio i fizioterapeut će morati ući u teren. Utakmica je gotova za braniča Maroka. Slijede i četiri zamjene kod Maroka. Ulaze El-Jamiq, Sabiri, Cheddira i Attiat-Allai, a izlaze ozlijeđeni Aguerd te En-Nesyri, Mazraoui i Amallah.

78' Olmo je dotrčao na odbijenu loptu, ali je to odletjelo visoko iznad gola.

76' Laporte je dobio žuti karton nakon što je nagazio Hakimija.

75' Ferran Torres je izašao iz igre, Williams je ušao.

63' Prve zamjene na utakmici radi izbornik Furije. Gavi i Asensio izašli su iz igre, a ušli Soler i Morata.

60' Gužvovito je bilo kod marokanskog gola, Alba je tražio svoje napadače preskakanjem igre, ali su marokanski igrači bili spremni na to.

54' Kakav udarac Olma! Zaprijetio je Olmo iz slobodnog udarca, malo iz kosa, ali bio je spreman Bono koji je boksao loptu u aut.

49' Simon je primio je loptu i poslao riskantno dodavanje između dvojice napadača Maroka koji su jurili prema lopti.

46' Krenulo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45' Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade.

42' Odličnu loptu je poslao Boufal. Aguerd je glavom pucao, ali odlazi to ipak preko gola. Marokanci na tribinama postaju sve glasniji nakon ovog pokušaja.

36' Olmo se upustio u solo prodor na marokanskoj polovici, ali mu je u posljednji trenutak netko od braniča oduzeo loptu.

33' Evo sada prilike za Maroko! Mazraoui je natrčao na jednu odbijenu loptu, potegnuo svom snagom, ali je njegov udarac išao ravno u Simona.

28' Iako je posjed lopte na strani Španjolaca (67 %), do sada nismo vidjeli neke prevelike prilike Furije.

25' Torres je pogodio gredu nakon velike greške marokanske obrane, ali je svakako bilo označeno zaleđe.

22' Boufal se izvrsno varkom rješio Llorentea, tražio je Ziyecha na drugoj stativi, ali na kraju je čitava akcija pala u vodu.

16' Mazraoui je centrirao u šesnaesterac, ali je Unai Simon izašao s gola i pokupio loptu.

12' Hakimi je izveo slobodni udarac, ali lopta ipak odlazi preko gola.

10' Tribine su pune Marokanaca koji pjesmom bodre svoje reprezentativce, a Furiji zvižde prilikom svakog napada.

5' Maroko je sada pokrenuo kontru po desnoj strani, ali Ziyech si je presnažno gurnuo loptu u prostor i nije ju uspio stići.

1' Krenula je utakmica.

BOMBA /

Dalić otkrio veliku tajnu reprezentacije: 'Završili smo s tim za sva vremena. Ma dajte, molim vas. Točka, točka, točka...'