visoka gostujuća pobjeda / Srna dvostruki strijelac za Šahtar

Oba gola Srna je zabio iz kaznenih udaraca, prvog u 66. minuti, a drugog sedam minuta kasnije.

19.10.2013.
17:38
Marius Becker/DPA/PIXSELL

U susretu 13. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva Šahtar je na gostovanju pobijedio Iličevec 3-1, a dva gola za momčad iz Donjecka zabio je kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna.

Oba gola Srna je zabio iz kaznenih udaraca, prvog u 66. minuti, a drugog sedam minuta kasnije. Pogodak za Šahtar zabio je i Luiz Adriano u 86. minuti. Strijelac za domaćine bio je Stepanenko u 38. minuti. Srna je za Šahtar igrao u drugom poluvremenu, dok Eduardo da Silva nije nastupio.

Na ljestvici vodi Šahtar sa 29 bodova koliko ima i Metalist iz Harkiva, no Metalist ima dvije utakmice manje. Na trećem mjestu je Dnjipro sa 26 bodova i također dvije utakmice manje, dok je četvrti Čornomorec sa 24 boda i jednim susretom manje. Kijevski Dynamo je na petoj poziciji sa 21 bodom i susretom manje.