SENZACIJA NA ROLAND GARROSU / Marin Čilić odigrao kao u transu, pregazio drugog igrača svijeta: 'Ovo mi je bio jedan od najboljih mečeva u karijeri'

Naš tenisač igra u izvrsnoj formi na pariškoj zemlju što je pokazao i u ponedjeljak navečer kada je odigrao jedan od najboljih mečeva karijere

30.5.2022.
21:15

Hrvatski tenisač Marin Čilić igrat će u četvrtfinalu ovogodišnjeg Roland Garrosa nakon sjajne partije i pobjede od 6-2, 6-3, 6-2 koju je ostvario protiv drugog nositelja Danila Medvedeva.

ODIGRAO MAESTRALNO PROTIV RUSA /

Čilić ispričao što stoji iz njegova preporoda u Parizu i kako je srušio Medvedeva: 'Jako sam zadovoljan zbog toga'

'Ovo mi je bio jedan od najboljih mečeva u karijeri', izjavio je nakon meča.

Bio je ovo četvrti međusobni meč hrvatskog i ruskog tenisača te premijerna pobjeda Čilića koji nastavlja sa sjajnim igrama u Parizu ove godine. U četiri dosadašnje pobjede ispustio je samo jedan set i to protiv Mađara Fucsovicsa.

Protiv Balazsa je izgubio tek tri gema, protiv Simona pet, a protiv Medvedeva sedam gemova.

Sjajno odigrao od početka do kraja

Sjajno je Čilić odradio cijeli meč te nije dozvolio drugom nositelju Roland Garrosa baš nikakvu šansu. U prve dvije dionice Čilić je imao tri break prilike i sve je tri iskoristio, dok Medvjedev nije ni došao u šansu za uzimanje servis gema suparnika.

U oba slučaja Čilić je prve break gemove u setovima radio u isti trenutak, kod vodstva 3-2. S tim da je u prvom setu napravio još jedan za 6-2, dok je u drugom setu tek nešto malo duže odolijevao ruski tenisač. Uvodna dva seta bila su gotovo tek za sat vremena igre.

Daniil Medvedev

U trećem setu Čilić nije nimalo spuštao gas, čak štoviše, sva drama isparila je vrlo brzo s terena jer je 20. nositelj Čilić osvojio četiri gema u nizu i time potpuno slomio uglednog suparnika.

U četvrtfinalu Čilić će igrati protiv sedmog nositelja Andreja Rubljova kojem je Talijan Sinner predao meč početkom trećeg seta i nakon 1-1 u setovima.

U karijeri su Čilić i Rubljov igrali šest puta te Rus ima prednost 4-2, no posljednji meč dobio je Čilić. Dogodio se on početkom ove godine na Australian Openu, a hrvatski tenisač je slavio 7-5, 7-6(3), 3-6, 6-3.

6:2 Toooooo!

5:2 - Čilić ima servis za meč. U ovom gemu je propustio meč loptu.

5:1 Marina još samo gem dijeli do pobjede godine.

4:0 Uz veliku borbu Čilić je obranio svoj servis i povisio vodstvo.

3:0 Bravo kralju. Naklon do poda. Marin je napravio novi break!

1:0 Čilić je odmah napravio break i poveo u trećem setu.

Medvedev je dočekan zvižducima jer iskoristio pauzu za odlazak u WC. S tribina se čuje skandiranje Marinu Čiliću.

Drugi set

6:3 Toooo! Marin igra kao u transu. Uzeo je i drugi set.

4:2 Čilić je napravio break i u drugom setu. Pa ovo je senzacija.

2:1 Medvedev je u ovom gemu opasno stisnuo Čilića, ali Marin je na koncu uspio doći do važnog poena.

1:0 Čilić je nastavio u istom ritmu i u drugom setu. Sjajno večeras igra naš Marin.