NOVI OBRAT / Iznenađenje u hrvatskoj skupini u Splitu: Nizozemska povela protiv SAD-a

Nizozemski tenisač Botic van de Zandschulp donio je vodstvo svojoj reprezentaciji u dvoboju protiv Amerikanaca

14.9.2023.
17:52
Sanjin Strukic/PIXSELL

Nizozemski tenisač Botic van de Zandschulp (ATP - 68.) donio je vodstvo svojoj reprezentaciji u dvoboju protiv Amerikanaca svladavši Tommyja Paula (ATP - 13.) sa 7-6 (2), 6-2 za jedan sat i 41 minutu.

POSLALI PORUKU PUBLICI /

Martić nakon dramatičnog poraza: 'Nemam zamjerki, borili su se kao lavovi'

'Ja sam sudjelovao u nekim od tih poraza, a mislim da je moj brat gubio četiri puta od Hrvata. Lijepo je da su Bryani konačno mogli sudjelovati u jednoj pobjedi'

Nizozemac je odigrao mnogo bolji meč nego prvog dana turnira, kad je u dva seta poražen od Finca Otte Virtanena, a uvrštanje Tommyja Paula u američku postavu nije se pokazao kao dobar potez Boba Bryana. U izjednačenom prvom setu nijedan tenisač nije uspio doći do prednosti 'breaka'. U odlučujućem 13. gemu nizozemski tenisač je odigrao bez pogreške i osvojio 'tie-break' sa 7-2.

Rezultatska ravnoteža u drugom setu trajala je do 2-2. Tada je Van de Zandschulp napravio prvi 'break' u meču, a potom osvojio i preostala tri gema protiv vidno frustriranog Amerikanca. Kad je servirao za pobjedu, Nizozemac je propustio prve tri meč-lopte (40-0), četvrtu je Paul spasio dobro osmišljenim i izvedenim napadom, da bi na petu američki tenisač još jednim promašajem pomogao suparniku u okončanju dvoboja.

U drugom pojedinačnom meču Nizozemce će predstavljati Tallon Griekspoor (ATP - 24.), dok će Frances Tiafoe (ATP - 11.) pokušati doći do svoje prve Davis Cup pobjede na hrvatskom tlu, na kojem zasada ima 0-3.