Ljubičić dvaput okrenuo 17. igrača svijeta

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pobijedio je u 2. kolu ATP turnira u Monte Carlu 17. igrača svijeta Wilfrieda Tsongu rezultatom 7:6(2), 6:4.

12.4.2011.
19:13

Ljubo je tako nakon Jeremyja Chardyja pobijedio i drugog domaćeg igrača s kojim je do današnjeg meča imao omjer 2:2.

Meč je trajao čak dva sata i deset minuta. Ivan je na početku oba seta ušao sa zaostatkom, ali ga je u oba navrata uspio nadoknaditi. U prvom je setu Francuz imao servis kod 5:4, no naš se tenisač nije dao, te ga je nakon tie breaka i osvojio.

U drugom setu slična priča, Tsonga je krenuo sa 3:1, no Ljubo je ekspresno okrenuo rezultat na 5:3 i do kraja zadržao prednost bez većih problema.

U 3. kolu zemljanog turnira u Monte Carlu, Ljubičić će igrati protiv pobjednika meča u kojem se sastaju Čeh Tomaš Berdych i Belgijanac Oliveir Rochus.