Senzacionalni Čilić ušao u odabrano društvo Hrvata!

Hrvatski tenisač Marin Čilić odličnom igrom i pobjedom protiv Andreasa Seppija sa 6:1,6:3 izborio je polufinale ATP turnira u Umagu, gdje ga čeka još jedan Talijan, Fabio Fognini.

29.7.2011.
21:30

Nakon velike muke protiv Robina Hassea, dan ranije u osmini finala, Čilić je protiv Seppija, odigrao jedan od najboljih mečeva ove godine i vrlo lako, sa 2:0 u setovima nakon jedan sat i 12 minuta igre izborio polufinale.

Bio je to jedan sasvim drugačiji Marin od onog koji je na terenu bio dan ranije. Pogađao je sve što je htio, malo je griješio, a kad je tako Seppi onda nema šanse protiv najboljeg hrvatskog reketa.

"Odigrao sam sjajan meč. Trebao sam se dosta potruditi jer je Seppi malo griješio. A i uvjeti za igru nisu bili povoljni, teren je bio prespor. Na početku meča presjeklo me nešto u koljenu, no srećom rezultat nije bio gust pa nisam previše opterećivao nogu", kazao je nakon meča Marin Čilić.

Pobjeda hrvatskog tenisača nije dolazila u pitanje ni u jednom trenutku meča, iako je malu krizu Marin imao na početku drugog seta, ali je uspio to prebroditi i vrlo samouvjereno izboriti meč protiv još jednog Talijana, Fogninija.

Ovom pobjedom Čilić je postao tek peti Hrvat, koji je uspio izboriti polufinale Umaga, a prvi kojem je to uspjelo od 2002. godine i Željka Krajana.