'SINNERU, SRBINE!' / Srbija ima novog teniskog junaka: Slave mladog Talijana koji se nije štedio i tako pomogao Đokoviću

Sinner će biti prvi talijanski tenisač koji će imati priliku boriti se plasman u finale završnog ATP turnira.

17.11.2023.
9:07
Profimedia

Najbolji talijanski tenisač Jannik Sinner svladao je Danca Holgera Runea sa 6-2, 5-7, 6-4 u posljednjem pojedinačnom dvoboju u Zelenoj skupini ATP Finala u Torinu i time razveselio svoje navijače, ali i one Novaka Đokovića koji je takvim raspletom zaradio mjesto u polufinalu.

ATP FINALS /

Kakva drama u Torinu: Talijan 'odigrao' za Đokovića i pobjedom ga poslao u polufinale

Na takvom raspletu zahvalan je bio i prvi tenisač svijeta Novak Đoković koji je Sinnerovom pobjedom osvojio drugo mjesto u skupini s učinkom 2-1 i plasirao se u polufinale ATP Finala po 12. put u karijeri, izbjegavši da po peti put napusti mjesto odigravanja završnog turnira nakon grupne faze natjecanja, što mu se posljednji put dogodilo 2019.

Srpski mediji slave Talijana

"Sinneru, Srbine! Talijan odigrao za Novaka i poslao ga u polufinale Torina: Poslije velike drame srušio Runea na radost Srba!", naslov je teksta na Kuriru kojim se veliča pristup talijanskog tenisača.

"Kalkuliraju mali tenisači, ali Jannik Sinner nije taj! Novak je u polufinalu Torina", piše MozzartSport koji ističe "sve i da je Sinner pokleknuo protiv u drugom i trećem setu izuzetno agresivnog i nadahnutog Danca, teško da bi bilo tko realan mogao tvrditi da je mladi Talijan tendenciozno izgubio."

Upravo je Sinner, podsjetimo, u drugom kolu u skupini svladao Đokovića, čime je prekinuo njegov pobjednički niz od 19 mečeva i doveo ga u situaciju da ne ovisi o sebi.

BKFC 54 pratite ekskluzivno u petak 17. studenoga od 20 sati na VOYO.