CHELSEA PRESKOČIO ASTON VILLU / Uspješan debi Guusa Hiddinka

Chelsea je u debitantskoj utakmici trenera Guusa Hiddinka pobijedio na gostovanju Aston Villu 1-0.

21.2.2009.
19:34

Chelsea je u debitantskoj utakmici trenera Guusa Hiddinka pobijedio Aston Villu 1-0 na gostovanju u 26. kolu Premiershipa.

Hiddink je u napadu spojio Drogbu i Anelku, koji je u 19. minuti zabio jedini gol na utakmici, ukupno svoj 15. premierligaški. Krasno ga je, nakon što se riješio pratnje dvojice suparničkih igrača, u 16-ercu proigrao Frank Lampard.

Ovom je pobjedom Chelsea nanio drugi domaći ligaški poraz Aston Villi ove sezone, te sastav Martina O'Neilla preskočio na trećem mjestu poretka.

Prilika je bilo s obiju strana. Terry je u dva navrata opasno prijetio domaćima nakon kornera, dok je Gareth Barry u 34. minuti pogodio gredu Petra Čecha iz slobodnog udarca s preko dvadeset metara.

U drugom je poluvremenu više inicijative imala domaća momčad, ali je češki vratar s nekoliko sigurnih intervencija sačuvao mrežu. U završnici su nakon krasnih akcija prilike za goste propustili Bosingwa i Ballack, kojem je superudarac s ruba 16-erca lijepim prodorom po lijevoj strani priredio Deco.

Skraćene snimke subotnjih utakmica 26. kola Premiershipa možete pogledati na posebnoj stranici našeg portala.