Veliki hrvatski okršaj: Dodig očitao lekciju Karloviću!

U četvrtfinalu ATP Challenger turnira u slovačkoj Bratislavi (tvrda podloga), nagradnog fonda 85 tisuća eura, Ivan Dodig slavio je sa 7-5, 7-6(3) protiv svog kolege iz reprezentacije Ive Karlovića

9.11.2012.
15:29

U meču u kojem su snažni servisi 'frcali' na sve strane bolje se našao šest godina mlađi Međugorac Dodig, koji je Karlovića ostavio bez i najmanje šanse u ovom susretu.

U meču koji je, s obzirom na rezultat, trajao samo 85 minuta Karlović je na servisu Međugorca uspio dohvatiti svega osam poena! Dodig je pak uzeo njih 21, što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta s breakom, koji je napravio u najgorem mogućem trenutku za Karlovića - pri servisu za osiguranje tie-breaka (kod 5-5). Nakon breaka Dodig je bez ikakvih problema zadržao svoj početni udarac za osvajanje prvog seta 7-5.

Druga je dionica prošla bez ikakvih uzbuđenja s obzirom da su serveri izgubili sve zajedno svega devet poena! Set je lako otišao u tie-break gdje je Dodig odmah na prvom servisu "Diva sa Šalate" napravio mini-break, koji je držao do samog kraja susreta. Uspio je Dodig čak napraviti još jedan mini-break do kraja susreta, ali bi i bez njega vjerojatno slavio protiv 'nemoćnog' Karlovića.

Bio je ovo drugi susret naših tenisača, ali prvi na turniru Challenger kategorije. Prošle je sezone na Australian Openu Dodig upisao pobjedu s 3-2 u setovima.

Spomenimo za kraj i da su gledatelji u Bratislavi imali priliku vidjeti čak 29 as-servisa u ovom susretu, 20 s Karlovićeva reketa i devet s Dodigovog. Recimo i da će Dodig u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz susreta Rumunja Mariusa Copila i Nijemca Björna Phaua.