PRESKOCENA PRVA PREPREKA / Marin Cilic zavrsio posao za sat i 18 minuta

Najbolji hrvatski tenisac Marin Cilic plasirao se u 2. kolo velikog ATP turnira u Madridu, on je u susretu 1. kola svladao Ceha Jirija Veselyja sa 7-5, 6-1 za sat i 18 minuta igre.

5.5.2015.
11:20

U prvom medusobnom dvoboju protiv 21-godisnjeg Ceha Cilic je imao laganih problema u prvom dijelu prvoga seta kada je morao spasavati dvije "break-lopte", po jednu kod rezultata 1-1 i 4-4, a obje je spasio dobrim servisom, dok on sam niti jednom nije uspio zaprijetiti oduzimanjem servisa suparniku.

No, sve se promijenilo u 12. igri prvoga seta, Vesely odjednom vise nije mogao ubaciti prvi servis u teren, a Cilic je to iskoristio i "breakom" osvojio prvi set.

U drugom setu Cilic je tri puta oduzimao servis Veselyju, te je pokazao nazmnake povratka u formu kojom je prosle godine u rujnu osvojio US Open i stigao do uvjerljivih 6-1.

U 2. kolu Cilic ce igrati protiv pobjednika iz susreta izmedu dvojice Spanjolaca Fernanda Verdsca i Guillerma Garcia-Lopeza.

Rezultati susreta 1. kola s velikog ATP turnira tenisaca u Madridu igranih u ponedjeljak:

MARIN CILIC (HRV/9) - Jiri Vesely (Ces) 7-5, 6-1

David Goffin (Bel) - Ernests Gulbis (Lat) 3-6, 6-1, 7-5

Luca Vanni (Ita) - Bernard Tomic (Aus) 3-6, 6-4, 7-6 (1)

Thomaz Bellucci (Bra) - Jeremy Chardy (Fra) 6-4, 7-5

Fabio Fognini (Ita) - Santiago Giraldo (Kol) 6-2, 6-3

Joao Sousa (Por) - Jerzy Janowicz (Polj) 6-4, 7-5

Feliciano Lopez (Spa/11) - Benjamin Becker (Njem) 7-5, 3-6, 6-4

Steve Johnson (SAD) - Alejandro Gonzalez (Kol) 4-6, 6-3, 7-6 (4)