Bajka se nastavlja: Hrvatica slavila u 'ludom' meču

Hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović izborila je 4. kolo WTA Premier Mandatory turnira koji se ovoga tjedna igra u Miamiju. Naša je predstavnica svladala Njemicu Andreu Petkovic s 0:6, 6:4, 7:6(0).

23.3.2013.
19:26

Tomljanović je do poboljšanja najboljeg rezultata karijere stigla nakon malo manje od dva i po sata igre. U jednom doista čudnom susretu Tomljanović se vadila iz ponora, igrala najbolji tenis karijere, ponovno padala u ponor, ali na kraju ipak pronašla put do pobjede! U prvom setu za zaborav Tomljanović je osvojila dva (!?) poena na vlastitom početnom udarcu, dok je u prvom servis-gemu Njemice propustila čak pet break-lopti. Set je završio rezultatom 6:0, a naša tenisačica ni u prva dva servis-gema drugog seta nije pronalazila načina kako zadržati servis. Srećom, pronašla je put do breaka, pa je rezultat nakon četiri odigrana gema druge dionice bio poravnat. Tek u šestom gemu na svom servisu Tomljanović zadržava svoj početni udarac i tek tu počinje prava borba. U devetom gemu seta Tomljanović radi još jedan break, a potom zaključuje drugu dionicu vlastitim servisom za 1:1. U istom je ritmu Tomljanović nastavila igrati i u trećem setu, te je nakon malo manje od 20 minuta imala 3:0 i 0:40 na servisu Petkovic. No, 20 minuta kasnije Petkovic ima 4:3 i break-loptu za 5:3. Tomljanović je to spasila, a potom su obje tenisačice držale svoj početni udarac do tie-breaka. Uz malo sreće i puno hrabrosti Tomljanović je bez izgubljenog poena okončala tie-break i upisala treću uzastopnu pobjedu na turniru u Miamiju, za koji je dobila pozivnicu! Našu predstavnicu u 4. kolu očekuje bolja iz dvoboja Belgijanke Kirsten Flipkens i Čehinje Petre Kvitove.