Tko to još ima: 17-godišnja hrvatska senzacija oduševljava svijet!

Hrvatski Davis Cup reprezentativac, 17-godišnji Borna Ćorić, svladao je Kazahstanca Andreja Golubjeva sa 6:4, 6:4 u 2.

23.10.2014.
15:52

Bila je to još jedan sjajna predstava mladog Zagrepčanina nakon što je u 1. kolu u dva seta bio bolji od Latvijca Ernestsa Gulbisa. Ćoriću su za pobjedu nad 66. tenisačem svijeta trebale 84 minute, čime je izjednačio svoj najbolji rezultat na ATP turnirima s ovogodišnjeg Croatia Opena u Umagu, gdje se probio do četvrtfinala u kojem je bolji od njega bio Talijan Fabio Fognini.

Borna je već u prvom gemu slomio servis 10 godina starijeg Kazahstanca i to ponovio u sedmom gemu. Hrvatski tenisač nije iskoristio prvi servis za osvajanje prvog seta u osmom gemu, ali pogrešku nije ponovio u desetom gemu.

Za još jednu veliku pobjedu i proboj u četvrtfinale turnira u Baselu Ćoriću je bio dovoljan break u sedmom gemu drugog seta. Golubjev u drugom setu nije dobio priliku ugroziti Ćorićev početni udarac, a kad je servirao za pobjedu hrvatski je tenisač svog suparnika ostavio bez poena.

Ćorić je do pobjede stigao u dva seta, iako je pogodio samo 45 % prvih servisa. No, sjajno je koristio svoj početni udarac, izgubivši samo dva poena nakon pogođenog prvog servisa te osvojivši 56 % poena na drugom. Ćorić je odlično reternirao, odlično se kretao i bio nadmoćan u izmjenama.

Hrvatski tenis mogao bi imati dvojicu predstavnika u četvrtfinalu, gdje se Ćoriću može pridružiti Ivo Karlović koji igra protiv francuskog dvometraša Kennyja De Scheppera.

Ćorić je probojem u četvrtfinale zaradio 90 bodova, pa će već ovim rezultatom na novoj ATP ljestvici biti desetak mjesta bolji od sadašnje 124. pozicije te još bliži ulasku među sto najboljih tenisača svijeta.

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Baselu svladavši Francuza Kennya de Scheppera u tri seta - 6-7 (6), 6-3, 6-4.

Karlović je izgubio prvi set u tie-breaku, ali u cijelom meču nije izgubio svoj servis, spasio je jednu jedinu break-loptu protiv francuskog dvometraša, koji je glavni turnir izborio kroz kvalifikacije. Ivo je u preostala dva seta uspio i bez tie-breaka doći do pobjede u meču u kojem je imao 18 as-servisa. Karlović u četvrtfinalu ide na Nijemca Benjamina Beckera, protiv kojeg ima međusobni skor 6-1, no zadnji dvoboj ove godine u Cincinnatiju dobio je Nijemac.