BORNA ŠAMARA: / Hrvatska zvijezda skinula još jedan veliki skapl!

Hrvatski tenisač, 18-godišnji Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Estorilu, on je u 1. kolu nadigrao 32. tenisača svijeta, Francuza Jeremyja Chardyja sa 6:2, 6:4 nakon sat i 23 minute

27.4.2015.
18:24

Bio je to drugi međusobni dvoboj Ćorića i Chardyja, a mladi je Zagrepčanin uzvratio Francuzu za poraz u 1. kolu Australian Opena ranije ove godine. Protiv šestog nositelja Ćorić je odigrao odličan prvi set u kojem je ostvario dva "breaka", dok on sam nije bio suočen s niti jednom "break-loptom".

U drugom setu Ćorić je izgubio servis u četvrtoj igri i to bez osvojenog poena, ali odmah u sljedećem je gemu nadoknadio taj zaostatak da bi ključni "break" ostvario kod rezultata 4-4. Tada je Chardy prvo poslao jedan volej u mrežu, a potom je u izmjeni izbacio jedan bekhend u aut.

U 2. kolu Ćorić će igrati protiv pobjednika iz susreta između dva domaća igrača, Ruija Machada i Joaoa Souse.