Borna, glavu gore! Tribine ovacijama ispratile našu senzaciju!

25.10.2014.
11:48

Samo dan nakon najveće pobjede u dosadašnjoj karijeri, kada je u četvrtfinalu svladao 14-erostrukog "Grand slam" pobjednika, Španjolca Rafaela Nadala sa 6-2, 7-6 (4), Ćorić je odigrao još jedan jako dobar susret protiv trenutačno 28. igrača svijeta Goffina, ali 23-godišnji Belgijanac je još jednom pokazao kako igra u životnoj formi. Goffin je u drugoj polovici ove godine već osvojio Kitzbuehel i Metz, a sada je izborio i finale Basela. Ćoriću je, pak, ovo bio prvi nastup u polufinalu u karijeri.

Jedini "break" u prvom setu dogodio se pri rezultatu 3-3 kada je Ćorić pokleknuo na svom početnom udarcu. Odmah u sljedećoj igri naš je mladi as stigao u priliku vratiti izgubljeno, no Goffin je sjajnom paralelom spasio "break-loptu".

U prvoj igri drugog seta Ćorić je spasio čak četiri "break-lopte", a onda je u sljedećoj igri oduzeo servis Goffinu. Sjajnom je igrom stigao do 15-40, a onda je Belgijanac napravio dvostruku servis pogrešku. Ćorić je do kraja drugog seta sigurnom igrom na svom servisu zadržao prednost i odveo susret u treći set.

Ključnim za ishod susreta pokazao se četvrti gem trećeg seta kada je Ćorić izgubio servis iako je imao 40-15 i još jednu prednost. No, tada je napravio dvije dvostruke pogreške i pružio priliku suparniku koju je ovaj iskoristio. U sljedećoj je igri Ćorić izborio loptu za "re-break", ali Goffin ju je spasio asom, te do kraja susreta Ćorić više nije uspio zaprijetiti.