IPAK NIJE ISLO / Coric nakon drugog seta potonuo, Srbija na pragu pobjede u Davis Cupu

Srpski tenisaci nakon prvog dana vode 2:0 u dvoboju protiv Hrvatske u 1. kolu Svjetske skupine Davis Cupa.

6.3.2015.
9:27

Novak Dokovic - Mate Delic 6-3, 6-2, 6-4

Viktor Troicki - Borna Coric 4-6, 1-6, 6-3, 6-2, 6-1

Dokovic/Zimonjic - Draganja/Skugor 6:3, 6:4, 6:1

Filip Krajinovic - Franko Skugor 6:4, 6:2

Viktor Troicki - Mate Delic 6:4, 6:3 Hrvatski "broj 1" u Kraljevu, 18-godisnji Zagrepcanin Borna Coric bio je na pragu jos jedne velike pobjede. U prvom setu je okrenuo break zaostatka i u prvih 90 minuta potpuno nadigrao Viktora Troickog. Kad je Coric poveo 6-4, 6-1, 2-0 cinilo se da je Hrvatska na putu prema izjednacenju i obecavajucih 1-1 nakon prvog dana dvoboja protiv Srbije.

Medutim, Troicki je nosen podrskom s tribina uspio napraviti jedan od najvecih preokreta u karijeri. Nizom od pet gemova okrenuo je treci set u svoju korist, a time i mec, jer je u Coricevim nogama i rukama ponestalo energije. Od vodstva 2-0 u trecem setu do kraja meca hrvatski je tenisac osvojio svega cetiri gema. U cetvrtom setu Coric se zalio na bolove, a jednom je morao intervenirati i maser. Troicki je na kraju slavio s 4-6, 1-6, 6-3, 6-2, 6-1 nakon tri sata i tri minute igre, te tako Srbiju doveo na jedan bod od ukupne pobjede.

U prvom dvoboju prvi tenisac svijeta Novak Dokovic ocekivano je pobijedio Matu Delica, 158. igraca na ATP ljestvici, sa 6-3, 6-2, 6-4 za sat i 30 minuta igre.

Hrvatskoj reprezentaciji ostaje nada da ce Marin Draganja i Franko Skugor pobijediti najavljeni srpski par Nenada Zimonjica i Viktora Troickog u subotu te tako pruziti priliku Borni Coricu za odmjeravanje snaga s Novakom Dokovicem. U slucaju pobjede srpskog para, tesko je vjerovati da ce Dokovic igrati u nedjelju.

Subotnja igra parova na rasporedu je s pocetkom u 14 sati.