Ivan Dodig dozivio tezak poraz u 1. kolu

Hrvatski tenisac Ivan Dodig dozivio je tezak poraz na startu ATP turnira u francuskom Metzu. Bolji od naseg tenisaca sa 6:2, 6:2 bio je Portugalac Joao Sousa.

17.9.2014.
13:44

Bio je to njihov prvi medusobni dvoboj, a Dodig je katastrofalno servirao, ubacio je samo 37 posto prvih servisa. Takoder, jednako lose je vracao protivnikove servise, osvojivsi tek 12 poena, pa je 39. tenisac svijeta s po dva breaka u svakom setu lakocom prosao u drugo kolo.

Vrijedi istaknuti kako je Dodig odmah na startu meca propustio veliku priliku kada je na servis svog protivnika imao tri break lopte, no nije uspio uzeti servis svog protivnika. Kasnije je sve otislo na stranu Portugalca.

Dodig se vec sada moze poceti pripremati za turniru Kuala Lumpuru koji je na rasporedu sljedeci tjedan.

Hrvatska tenisacica Petra Martic nije se uspjela probiti do cetvrtfinala na WTA turniru u kineskom Guangzhouu, jer je u 2. kolu sa 7-6 (5), 6-3 bolja od nje bila domaca tenisacica Yafan Wang, 252. na WTA ljestvici.

Mlada, 20-godisnja Kineskinja za pobjedu je trebala 97 minuta, a osvajanje prvog seta, u kojem su obje tenisacice napravile po dva breaka, pokazalo se kljucnim. Martic je u drugom setu osvojila samo tri poena na servis suparnice pa je jedan break kineskoj tenisacici, koja je u 1. kolu iznenadila prvu nositeljicu Australku Samanthu Stosur, bio dovoljan za proboj u prvo cetvrtfinale na WTA turnirima u karijeri. Yafan Wang je u glavni turnir usla s pozivnicom.