JUBILEJ ZA ĐOKOVIĆA / Preko Federera do 50. naslova u karijeri

Prvi tenisač svijeta, Srbin Novak Đoković pobjednik je velikog ATP turnira u Indian Wellsu.

23.3.2015.
10:13

Đokoviću je ovo četvrti naslov pobjednika u Indian Wellsu čime se izjednačio s Federerom, a ukupno jubilarni 50. osvojeni ATP turnir.

Za osvajanje prvog seta Đokoviću je dovoljan bio jedan break, a nakon što je oduzeo servis Federeru i u drugom setu činilo se kako će ostvariti sigurnu pobjedu. No, Federer je uspio vratiti "break" zaostatka i poravnati na 4:4, da bi u tie-breaku Đoković stigao na dva poena do pobjede. Srpski je igrač imao prednost od 5:4 uz dva servisa, ali je u tom trenutku napravio dvije dvostruke servis pogreške kojima je ponudio set-loptu Federeru koju je Švicarac iskoristio.

U trećem setu Đoković je poveo sa 2:0, Federer se još jednom uspio vratiti poravnavši na 2:2, ali je do kraja susreta Đoković osvojio četiri gema zaredom za novu pobjedu.

Bio je ovo 38. međusobni dvoboj Đokovića i Federera, a omjer u pobjedama je 20-18 za Švicarca.