'LUDNICA' U PARIZU: Marin Čilić na Roland Garrosu radi velike stvari

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 4. kolo Roland Garrosa pobjedom nad starim znancem, 22. igračem svijeta, Argentincem Leonardom Mayerom s 3:0 u setovima (6:3, 6:2, 6:4).

31.5.2015.
17:33
AFP

MARIN ČILIĆ-LEONARDO MAYER 6:3, 6:2, 6:4

Prvi set je zasluženo otišao na stranu Hrvata, koji nije imao velikih problema protiv svog protivnika, tenisača kojeg je 2010. godine svladao na istom turniru. Za osvajanje prvoga seta Čiliću je bio dovoljan "break" u četvrtoj igri iako je do kraja te dionice igre morao spašavati četiri prilike Mayera za povratak.

Drugi set je Čilić otvorio loše, Mayer je vodio 2:0, no, Hrvat se tada uozbiljio i osvojio sljedećih šest gemova. Osvajač US Opena iz 2014. godine u drugom setu izludio je Mayera, Argentinac nije znao odgovoriti na agresivnu igru našeg tenisača.

Treći set donio pravu borbu

Treći set je donio bolju igru Mayera, igralo se gem za gemom, ali na kraju balade Čilić je uzeo dva posljednja gema i plasirao se u 4. kolo Roland Garrosa. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija da je Čilić iskoristio dvije "break-lopte" koje mu je Mayer ponudio dvostrukim servis-pogreškama. Najbolji hrvatski tenisač je kod rezultata 4:4 uzeo servis Mayeru, i na kraju slavio.

U 4. kolu Čilić će igrati protiv pobjednika dvoboja između Španjolca Davida Ferrera i Talijana Simonea Bolellija.

Vrijedi spomenuti kako drugi hrvatski predstavnik na Roland Garrosu Borna Ćorić na teren izlazi oko 14 sati, a protivnik će mu biti Amerikanac Socka.