Čilić sada ima otvoren put u četvrtfinale US Opena!

Točno tri sata trebao je najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić za pobjedu 6-3, 3-6, 6-3, 6-4 protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona u 3. kolu US Opena.

31.8.2014.
23:22

Čilić je ovom teško izborenom pobjedom po treći put u karijeri stigao najmanje do osmine finala na posljednjem Grand Slam turniru u sezoni, a za dva dana ga u obračunu za četvrtfinale čeka Francuz Gilles Simon koji je iznenadio 5. tenisača svijeta, Španjolca Davida Ferrera.

Protiv Andersona Čilić nije dobro počeo. Dopustio je Južnoafrikancu odličnog servisa da prvi dođe do breaka i povede 3-2 u prvom setu. No, Marin je odgovorio osvajanjem četiri gema zaredom što mu je donijelo prvi set.

Da je uspio iskoristiti više prilika za break (realizacija 6/20), najbolji hrvatski tenisač bi zasigurno mnogo lakše stigao do pobjede, a gotovo svakom njegovom gubitku servisa više su kumovale Čilićeve pogreške, nego dobri Andersonovi potezi. Takav je bio i break u drugom setu koji je Južnoafrikanca vratio u meč.

Čilić je opet dobro otvorio treći set, ali je nakon 2-0 dopustio Andersonu povratak. Srećom, ni Anderson nije bio u jednom od svojih najboljih izdanja, pa je i u trećem i četvrtom setu dvaput gubio servis što je Čiliću bilo dovoljno za petu pobjedu u njihovih šest međusobnih dvoboja. Kako je meč odmicao, tako se Anderson i sve teže kretao, a uoči četvrtog seta zatražio je i pomoć fiziterapeuta zbog bolova u desnom ramenu. Čilić i Anderson su kombinirano napravili čak 87 neforsiranih pogrešaka, Marin 34, a Južnoafrikanac 53.

U utorak Čilića čeka potpuno drugačiji suparnik. Gilles Simon je odigrao odličan meč protiv Davida Ferrera i svladao petog tenisača svijeta u četiri seta. Čilić i Simon su dosad odigrali četiri meča i sva četiri puta je francuski tenisač izlazio kao pobjednik. Posljednji dvoboj imali su u 2. kolu ovogodišnjeg Australian Opena, kad je Simon slavio u pet setova, a Čilić propustio vodstvo od 2-1 u setovima.

Tenisači - 3. kolo:

MARIN ČILIĆ (HRV/14) - Kevin Anderson (JAR/18) 6-3, 3-6, 6-3, 6-4 Gilles Simon (Fra/26) - David Ferrer (Špa/4) 6-3, 3-6, 6-1, 6-3

Tenisačice - osmina finala: Sara Errani (Ita/13) - MIRJANA LUČIĆ-BARONI (HRV) 6-3, 2-6, 6-0 Caroline Wozniacki (Dan/10) - Marija Šarapova (Rus/5) 6-4, 2-6, 6-2