Najbolji hrvatski tenisač ima razloga za dvostruko slavlje

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u finale ATP turnira Kup Kremlja u Moskvi pobjedom u polufinalu nad kazahstancem Mihailom Kukuškinom 4:6, 6:3, 6:2 nakon dva sata i 13 minuta igre

18.10.2014.
22:12

Čilić je teškom pobjedom protiv Kukuškina, 74. igrača svijeta, osigurao svoje peto ovosezonsko i ukupno 22. ATP finale, a u nedjelju će se od 13 sati boriti za 13. naslov protiv Španjolca Roberta Bautiste Aguta, 16. na svijetu, s kojim dosad nije igrao.

U dvoboju s Kukuškinom Čilić je izgubio prvi set u kojem je propustio čak osam "break-prilika", Kazahstanac je ostao čvrst na servisu, te je oduzimanjem Čilićeva servisa kod 4:4 došao i do seta.

U drugom je Čilić napravio ključni "break" za vodstvo od 5:3, te je konačno pronašao svoju pravu igru, a već u prvom gemu trećeg seta osmi tenisač svijeta ponovno oduzima servis Kukuškinu, potvrđuje ga novim "breakom" kod 4:2 i zasluženo odlazi u finale. Čilića u polufinalu i nije služio servis, imao je samo 54 posto ubačaja prvog i 10 aseva, ali je u drugom i trećem setu imao puno manje pogrešaka u igri.

Podsjećamo, pobjednik ovogodišnjeg US Opena imao je razlog za dvostruko slavlje u subotu jer je danas i teoretski osigurao nastup na ovogodišnjem ATP Finalsu, završnom turniru osmorice najboljih, koji će se od 9. do 16. studenoga održati u Londonu, a potvrda je stigla po objavi ždrijeba turnira koji će se sljedećeg tjedna održati u Valenciji.

Po objavi ždrijeba turnira u Valenciji jasno je kako osvajač Australian Opena, Švicarac Stan Wawrinka ne može bili slabije plasiran od sedmoga mjesta, pa je Čilić osigurao "Masters" jer će biti najbolje rangirani pobjednik nekog Grand slam turnira koji će zauzimati neko od mjesta između osmog i 20. na ATP ljestvici, ako već i ne bude među osam najboljih na svijetu, a tu poziciju trenutačno i drži.