NIŠTA OD POLUFINALA: / Vesely rastužio Karlovića

Češki tenisač Jiri Vesely (ATP - 46.) pobijedio je u četvrtfinalu ATP turnira u Bukureštu 3. nositelja Ivu Karlovića sa 6:4, 6:4 i za 78 minuta izborio svoj treći polufinale u ovoj sezoni.

24.4.2015.
15:48

Ljevoruki 21-godišnji Čeh je ovom pobjedom uzvratio Karloviću za prošlogodišnji poraz u polufinalnom dvoboju ATP turnira u Düsseldorfu, koji su također odigrali na zemljanoj podlozi, kad je hrvatski tenisač slavio u dva tie-breaka. U Bukureštu nisu stigli ni do jednog, jer je Vesely uspio slomiti Karlovićev servis u devetom gemu prvog seta i odmah na početku drugog, iako je 36-godišnji Zagrepčanin pogodio 62 posto prvih servisa i zabio 11 asova.

Karlović je prvi došao u priliku za break. Imao je 15-40 u šestom gemu prvog seta, a još jednu break-loptu propustio je u osmom gemu nakon kojeg je uslijedilo loše razdoblje za hrvatskog tenisača, kad je izgubio dva gema zaredom na početnom udarcu. Posljednju priliku za preokret Karlović je imao kad je Vesely servirao za pobjedu, a najviši tenisač svijeta imao 0-30.

No, Čeh je s četiri uzastopna poena izborio mjesto u polufinalu, po treći put ove sezone u kojoj je iz kvalifikacija stigao do svog premijernog ATP naslova u Aucklandu, a do polufinala se probio i na zemlji u Casablanci. Karloviću je ovo bio četvrti polufinale u 2015. i drugi poraz.